Binance Kişisel Verileri İfşalanan Kullanıcılarına Ömür Boyu VIP Üyelik Dağıtmakla Yetinecek!

Hatırlanacağı suretiyle popüler kripto para borsası Binance‘ten KYC verileri geçtiğimiz haftalarda sızdırılmıştı. Meydana getirilen araştırmalar sonucunda KYC verilerinin 3. parti hizmet asğlayacıları tarafınca sızdırıldığına yönelik belirtilerin iyiden iyiye güçlendi.

KYC Mağdurlarına VIP Üyelik

Haftalar devam eden araştırmanın peşinden Binance, bu sızıntı sebebiyle tüm kimlik detayları internete sızdırılan ve büyük bir tehlikeyle karşı karşıya kalan kullanıcılarına yalnız borsada VIP üyelik vermekle yetinecek.

Ne Olmuştu?

7 Ağustos’ta FIND YOUR BINANCE KYC adlı bir Telegram kanalı Binance kullanıcılarına ilişkin olduğu iddia edilen kişisel verileri yayınlamıştı. Gösterilen belgeler içinde yeterlik, nüfus cüzdanı, kredi kartı benzer biçimde kişisel verilerin gizliliğini tehlikeye atacak oldukca ciddi dökümanlar bulunuyordu. Dünyanın dört bir tarafındaki Binance kullanıcılarının kişisel dökümanlarının paylaşılmış olduğu grupta Türk kullananların verileri de yer alıyordu.

Sızıntıya ilişkin detayların netleşmesiyle istismar edilen kullanıcılara VIP üyelik verilecek. Ek olarak borsa cephesinden meydana getirilen açıklamaya gore mağdur müşterilerin borsadaki fonları ve verilerinin korunması adına oldukca ciddi önlemler alınmış durumda.

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Bu yazıyı toplumsal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir