Binance Komisyon Oranları (Ne Kadar Komisyon Alıyor?)

Binance kripto para borsasının en çok tercih edilenlerinden biridir. Binance %0.075 komisyon alıyor, 1000 dolarlık bir işlem yaptığınızı düşünürseniz sizden sadece 75 cent almaktadır. Binance’de birde %10 kampanyalı komisyon oranları bulunmaktadır. Bu kampanyadan yararlanırsanız oran %10 daha düşer ve %0.060 olur.

Bu orana birde komisyon indirim kampanyası bağlantısı üzerinden üye olarak BNB indirimi ekleyebilirsiniz. Bu indirim hakkını da aktif ederseniz oran %25 daha düşer ve indiriminiz %35 daha azalmış olur. Yani %0.050 komisyonla işlem yapabilme hakkına sahip olursunuz. Fakat bunun için ilk olarak indirim komisyonu olan bir bağlantı bulmanız gerekmektedir. Bu. Bağlantıyla gerekli olan indirim sağlanabilir.

BİNANCE %10 KAMPANYALI KOMİSYON İNDİRİMİ BAĞLANTISI İÇİN BURAYA TIKLAYABİLİRSİNİZ.

Komisyon Oranları Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Komisyon oranları alım-satım işlemleri ile beraber değişiklik göstermektedir. Binance’nin kendi sitesinden işlemlerde yapılacak BNB komisyon indirimlerini görebilir ve farklı avantajlardan yararlanabilirsiniz. Spot komisyon oranı %25, vadeli işlemler alım-satım komisyon oranı ise %10 olarak belirlenmiştir. Ayrıca spot komisyon oranları, marjin borç alma masraf oranları ve vadeli işlemler alım-satım komisyon oranları farklılık göstermektedir. Ancak hesaplamalar hepsinde aynıdır.

Oranlar Nasıl Hesaplanıyor?

Bunun dışında 30 günlük kümülatif işlem hacmi ve 1 günlük ortalama bakiyeler her gün gece 03:00 itibariyle otomatik olarak hesaplanmaktadır. Kullanıcıların VIP seviyeleri ve komisyon oranları ise her gün 05:00 itibari ile güncellenmektedir. Binance resmi sitesinden tüm oranları komisyon tablosundan görebilirsiniz. Bu tabloda coin/token, tam isimler ve minimum çekimler de yazmaktadır.
Ayrıca Binance’de komisyonları ödemek için BNB yani Binance Coin kullanılır. Her alım-satım işlemlerinde standart komisyon oranı %0.1 olarak belirlenmiştir. Komisyonlar için BNB kullanarak alım-satım komisyonlarından indirim hakkı kazanabilirsiniz. Eğer hesabınızda BB tutarsanız alım-satım işlem komisyonları otomatik olarak BNB bakiyesinden düşecektir.
Komisyonları düşürmek için kullanabileceğiniz seçenekleri yani piyasa alıcı, piyasa yapıcı ve hacim indirimlerini ve hesabınızdaki alım-satım komisyonlarını görmek için Binance resmi sitesinde bulunan Komisyon Çizelgesi bağlantısına göz atabilirsiniz. Komisyon çizelgesi bağlantısında da komisyon oranları yer almaktadır. Buradan da alım satım komisyon oranlarına ve çapraz teminat masraf oranlarına bakabilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir