Binance “Lending” Platformunu Duyurdu: Kripto Paralarla Kira Geliri Elde Etme

Binance CEO’su Changpeng Zhao dün Twitter hesabı üstünden yapmış olduğu paylaşımda “Uyurken kripto para kazanmak ister misiniz” sorusunu yönelttiği tüm takipçilerini heyecanlandırmıştı.

Bu paylaşımdan yalnız birkaç saat sonrasında Binance cephesinden meydana getirilen açıklamada “Lending” platformu duyuruldu. Aslına bakarsak CZ‘nin açıklamalarından da Binance’in Lending benzeri bir platformu duyuracağı tahmin edilebiliyordu.

Binance’in resmi açıklamasına nazaran platform 29 Ağustos itibariyle kullanıma açılacak. Platformda kullanıcılar belli bir süreliğine borç vererek faiz geliri elde edecek şu demek oluyor ki Changpeng Zhao‘nun deyimiyle uyurken para kazanabilecek.

Binance Lending

Lending platformunda ilk aşamada BNB, USDT ve ETC kullanıma sunulacak. İleriki dönemlerde ise platformda yeni kripto para birimlerinin listelenmesi umut ediliyor. 14 günlük dönemde kiraya verilecek bu kripto paralar için senelik faiz oranları ise şu şekilde:

  • BNB: %15
  • ETC: %7
  • USDT: %10

Kiraya verilen kripto paralar için faiz işleme süreci platformun açılış zamanı 29 Ağustos’ta TSİ 03:00’da başlayarak 11 Eylül TSİ 02:59’a kadar devam edecek.  Faiz ödeme süreci ise 14 günlük devrin sonlanmasının derhal peşinden başlamış olacak. Binance Lending platformu da tıpkı Launchpad benzer biçimde kayıt usülü çalışıyor bundan dolayı kullananların 28 Ağustos’tan itibaren ilk faiz süreci için kayıt yaptırması gerekecek.

Toplam kiraya verilebilecek kripto paraların toplam sınırı ise şu şekilde:

  • 200.000 BNB
  • 10.000.000 USDT
  • 20.000 ETC

Bireysel katılım ise en fazla 500 BNB, 1.000.000 USDT ve 1.000 ETC ile sınırlandırılmış durumda.

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Bu yazıyı toplumsal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir