Binance Yeni Bir Kripto Para Borsasını Satın Aldı: İşte Detaylar

Önder kripto para borsası Binance, WazirX’i satın aldı. Daha ilkin de JEX adlı borsayı bünyesine katan Binance’in önümüzdeki dönemlerde değişik pazarlarda benzer satın alımlar gerçekleştireceği tahmin ediliyor.

Bu satın alımla beraber, küresel çapta en popüler kripto para borsalarından Binance, Hindistan pazarına giriş yapmış oldu. WazirX kullanıcıları artık Binance fiat kapısını kullanarak direkt Rupi ile kripto para alıp satabilecek.

5-10 Milyon Dolarlık Satın Alım

Binance’in Hindistan’ın popüler kripto para borsalarından önde gelen Mumbai merkezli bitcoin takası WazirX’i satın almak için ortalama 5-10 milyon dolar ödediği tahmin ediliyor.

2020’de Entegre Edilecek

WazirX’in küresel operasyonlarına bu senenin ilk günlerinde başlamış ve platformda eşten eşe (peer to peer) ve kripto-kripto işlemlerinin yapılabileceğini duyurmuştu. WazirX’in eşler arası (P2P) motoru, 2020’nin ilk çeyreğinde Binance Fiat Gateway platformuna entegre edilecek ve kullananların Binance’te bulunan herhangi bir dijital varlık Wazirx P2P pazarı vasıtasıyla satın alınabilecek. Binance CEO’su Changpeng Zhao, satın alıma ilişkin yapmış olduğu açıklamada şunları kaydetti:

Hindistan’ın genç nüfusu, yeni finansal teknolojileri benimsenmesi ve geliştirilmesi mevzusunda avantaj sağlıyor. Bu durumun Hindistan’a küresel Blockchain inovasyon merkezi olma yolunda mühim katkı sağlayacağını düşünüyorum.

Satın alımla beraber ortalama 20 Wazirx çalışanı da Binance bünyesine geçmiş oldu.

Bu yazıyı toplumsal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir