Binance’te Dün Akşam 1.800 Dolara Bitcoin Satıldı

Dün önde gelen kripto para Bitcoin, 1.800 dolara yakın kıymet kaybederken Türkiye saati ile 22:00 sularında Binance‘te şaşırtıcı bir halde Bitcoin’in fiyatı 1.800 dolara kadar geriledi. BUSD/BTC işlem çiftinde yaşanmış olan bu ani fiyat hareketi esnasında 0,57 Bitcoin’lik işlem gerçekleştirilmiş oldu.

Büyük olasılıkla kripto para piyasasının genelinde yaşanmış olan ani çöküşle paniğe kapılan bir Binance kıllanıcısının verdiği hatalı satış emri sebebiyle bu şekilde hatalı bir işlemin gerçekleştiği tahmin ediliyor. Saniyeler içinde gerçekleşen bu olayın peşinden Bitcoin, BUSD paritesinde düzgüsel fiyatına geri döndü.

Ek olarak Binance’in platform token’ı BNB‘de dün meydana gelen düşüşte en oldukça kıymet kaybeden kripto paralardan biriydi. Geride bıraktığımız Haziran ayının son günlerinde 40 dolarla tüm zamanların rekorunu kırmayı başaran BNB haberimizin hazırlandığı sırada ise %60’ı aşkın düşüşle 15 dolar bandından işlem görüyordu.

Haftalık Teknik Çözümleme Serimize Göz Attınız Mı?

Bu yazıyı toplumsal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir