Binance’ten Çalınan 7 Bin Bitcoin’in Bulunduğu Cüzdan Harekete Geçti

Whale Alert adlı Twitter hesabı, birkaç ay ilkin Binance’i hack’leyen siber saldırganların ele geçirdiği 7000 Bitcoin’in 700’ünün bugün değişik bir kripto para cüzdanına gönderildiğini duyurdu.

Binanace’ten Mayıs ayının başlarında çalınan fonlar’ın sürecin en başından beri takip edilmesi sebebiyle siber saldırganlar fonları itibari para birimine dönüştüremiyor. O şekilde ki Blockchain ağında meydana getirilen işlemlerin şeffaflığından dolayı söz mevzusu kripto paraların herhangi bir borsada bozdurulması halinde güvenlik güçleri siber saldırganların ensesine çökebilecek.

Sadece çalınan Bitcoin’lerin itibari para birimine dönüştürülmesinin bir yolu daha var. Siber saldırganlar, Binance’teki bir güvenlik açığından yararlanarak ele geçirdikleri Bitcoin’leri değerinin birazcık altında da olsa dark web’de satabilir. Buna karşın dark web’deki alıcılar bile, Binance’in ve tüm dünyanın izini sürdüğü  Bitcoin’leri satın alma mevzusunda çekimser.

Bunlar da ilginizi çekebilir:


Bu yazıyı toplumsal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir