Bir bilgisayar oyunu sırrı ilk çözen kişiye 1 Bitcoin ödül verecek

Bir süre ilkin toplumsal medya üstünde hesabında milyonlarca dolarlık Bitcoin bulunduğunu iddia eden ve daha sonrasında Türk olduğu anlaşılan bir adam 1 Bitcoin armağan edecek olduğu açıklamış ve hepimiz birbiri ile yarışmıştı. Sadece o dönemde tüm istekleri yerine getiren kullanıcılar büyük hüsran yaşamış ve insanın hesaplarını silmesi sonrasında Bitcoin hediyesini alamamışlardı.

Bu sefer ise kurumsal bir kimlik yapısı altında hareket eden Gem Rose Accent adlı bir yapım stüdyosu tarafınca MonteCrypto: The Bitcoin Enigma isminde bulmaca oyunu üretilmeye başlandığı, bu oyundaki 24 kısmı ilk bitiren kullanıcının sistem tarafınca otomatikman algılanacak şekilde 1 Bitcoin ödül verileceğini deklare etti. 18 Şubat 2018 zamanı itibari ile 1 Bitcoin’in averaj kıymeti 40.000 TL iken ödülün bir tek ilk bitiren oyuncuya verileceği açıklandı.

2 Dolar Ücretle Satılacak

Gem Rose Accent, tarafınca meydana getirilen açıklamada oyunun 2 dolar ücret ile piyasaya sürülecek olduğu açıklanırken, oyunun çıkış tarihinin 20 Şubat 2018 zamanı olacağı tahmin ediliyor. Oyunu APK olarak indirecek kullananların ise 1 Bitcoin ödülünü kazanamayacak oldukları, oyunun geliştirilme aşamasında bu tür sahtekarlıklara karşı üst düzey önlemlerin alındığı belirtilmiş durumda.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir