Bir Bitcoin Borsası Daha Ripple, Tron ve EOS’u Listelemeye Başladı!

Kurumsal Bitcoin borsası GBX Ripple başta olmak suretiyle 4 yeni kripto para birimini listelemeye başladı.

Gibraltar Blockchain Borsası, 2019’a süratli bir başlangıç yaparak Ripple başta olmak suretiyle Tron, EOS ve Stellar kripto para birimlerini de listelemeye başladı.

Saniyede 1 milyona kadar veri işleme kabiliyetine haiz olan GBX XRP, EOS, Tron ve Stellar’ı da listeleyerek Bitcoin ile eşleştirilen kripto para birimini 11’e çıkarttı.

2018 senesinde kurulan GBX kısa sürede pek oldukça yatırımcının işlemlerini gerçekleştirdiği bir borsa olmuştu. 9 Ocak 2019’da XRP’yi listelemeye süregelen GBX, 16 Ocak’ta EOS, 23 Ocak’ta Tron ve 2 Şubat’ta da Stellar’ı listeledi.

Borsanın kurucusu olan Nick Cowan, Ripple ekibinin global ödemelerde ilgili kendi vizyonlarını paylaşmış olduğu açıklamasını yapmış oldu. Cowan açıklamasında ek olarak şunları söylemiş oldu.

“2019’a girerken Ripple (XRP) yeni tokenlerin ilki olmak suretiyle GBX-DAX’ta listelenecek yeni dijital değerlerle beraber momentum inşa etmeyi planlıyoruz.”

Cowan ek olarak katılmış olduğu bir etkinlikte endüstrinin yeni bir döngüye başladığına inandığını belirterek şu açıklamada bulunmuş oldu.

“Şimdi bir yolculuğa çıktığımızı düşünüyorum. Sanırım analog çağdan elektronik çağa geçtik ve şimdi de dijital çağa geçiyoruz. Doğrusu ben şimdi 20 senelik yeni bir döngünün başlangıcında olduğumuzu görüyorum. Mevcut değerlerin tokenizasyonuyla beraber hisse senetlerin ve durağan(durgun) gelirli menkul kıymetlerin de tokenizasyonunda aşama kaydetmek büyük coşku veriyor.”

Cowan ek olarak, dünya dijital ekonomiye gittikçe yaklaşırken GBX’in tokenize menkul kıymetlere daha çok odaklanacağını söylemiş oldu.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir