”Bitcoin 100 Dolar Olacak”

Nobel ödülüne haiz olan meşhur ekonomist Joseph Stiglitz, ABD’de yapmış olduğu açıklamalarında kripto paraların çökecek bulunduğunu iddia etti. Bitcoin hakkında ağır eleştiriler sarf eden Joseph Stiglitz, Bitcoin ile ilgili kara para aklama ve benzeri fena mevzularda yönetimlerin önüne geçmesi durumunda fiyatının 100 dolara düşecek bulunduğunu deklare etti. Kripto paraların bir numarada da Bitcoin’in kara para aklama ve benzeri mevzularda fazlası ile kullanıldığını açıklayan Joseph Stiglitz, bunun engellenmesi durumunda hiçbir şekilde artış olmayacak bulunduğunu ani bir halde fiyatın 100 dolara kadar gerileyerek yatırımcılarının tüm yatırımlarının batışa geçecek bulunduğunu iddia etti.

Dünyanın saydam para politikası sebebi ile bankalar tarafınca ve yönetimler tarafınca devamlı saydam para politikasının uygulanmasına yönelik adımlar atıldığını belirten Joseph Stiglitz, kripto paraların ise bu zamanda tam tersini yaparak tam anonim bir halde kara para aklama ve benzeri kötücül kişilere hizmet ettiğini deklare etti.

”Sen Yaşlısın, Anlamazsın!” Tepkisi

Tüm dünyada gençler yaşlılar tarafınca bastırılmaya, tecrübesiz ve bilgisiz olarak gösterilmeye çalışırken gençler ise devamlı olarak aynı konuların tam tersi olarak bu tür açıklamalar meydana getiren ve bu tür düşünceye haiz olan yaşlıları eleştiriyor. Bitcoin sahibi olup olmadıkları bilinmeyen kullananların Joseph Stiglitz’in açıklamalarına karşı yapmış olduğu açıklamalarda ”sen yaşlısın ve eski kafasın, yeni dünyada bunlar organik daha devam edecek!” benzeri tepkiler yağdı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir