Bitcoin 2020’li Yılların En İyi Yatırımı Olabilir Mi? İşte Analist Tahminleri

Bitcoin, 2010’lu yıllarda Netflix, Amazon, Nike ve öteki en iyi performans gösteren hisse senetlerinden oldukça daha iyi bir yatırım olarak ortaya çıktı. Popüler kripto para Bitcoin, 2020’li yıllarda da benzer bir performans sergileyebilir mi?

Tarihte ilk kez, ABD’de finansal durgunluk olmadan on yıl geride kalıyor.  Bu yüzden bazı hisseler, mauzzam yatırım getiri oranlarına ulaştı. Bloomberg’in sunucusu Jon Erlichman’a gore, Netflix, 2010’lu yılların en oldukça kazandıran hisselerine liderlik ederek 2010’dan bu yana yatırımcısına yüzde 4,177’lik kazandırdı. Amazon ve Mastercard, ise sırasıyla listenin ikinci ve üçüncü esnasında yer aldı.

Sadece, bu şirketlerin hiçbiri, korkulu büyümesiyle 2010’ların en büyük hikayelerinden önde gelen Bitcoin’in yanına bile yaklaşmadı. Önder kripto para birimi ortalama yüzde 8,9 milyon arttı. Coinbilgi.net tarafınca bildirildiği suretiyle Bitcoin, Bank of American Merrill Lynch (BAML) tarafınca 2010’lu yılların en iyi performans gösteren varlığı seçildi.

Bitcoin’in önümüzdeki 10 yılda iyi mi bir performans sergileyeceği bilinmiyor sadece 2020’lerde de ABD hisse senetlerinden potansiyel olarak daha iyi performans gösterebileceğini anlamak oldukça oldukça kolay. Analist Josh Rager, 7.000 dolarlık bölgede Bitcoin satın alan yatırımlarının bile birkaç yıl içinde %1000’den fazla gelir elde edebileceğine inanıyor. Bitcoin’in gelecek on senenin başarı öyküsü olabilmesi için 100.000 dolara yetişmesi gerekecek.

Peter Brandt, Tim Draper ve Ross Ulbricht şeklinde adlar Bitcoin’de blok ödülü yarılanmasının arkasından 100 bin dolarlık fiyat seviyesinin geride bırakılacağına inanıyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir