Bitcoin 400 Bin Dolar Olacak Diyen CEO: Bitcoin Her Portföyde Olmalı

Morgan Creek Capital CEO’su Mark Yusko, 22 Mayıs’ta CNBC’ye verdiği röportajda her yatırımcının portföyünde kesinlikle Bitcoin’in (BTC) bulunması olması icap ettiğini iddia etti.

Yusko, BTC yatırımlarının önümüzdeki 10 yıl süresince S&P 500 yatırım fonundan oldukca daha iyi bir performans göstereceğinden oldukça güvenilir.

    Bitcoin mükemmel bir portföy çeşitlendirici. Fazlaca düşük korelasyona haiz. Her insanın portföyünde olmalı. 

Yusko, Morgan Creek Digital’in Dijital Varlık Endeks Fonunun SPX’ten Ocak 2019’dan Ocak 2029’a kadar daha yüksek bir performans göstereceği mevzusunda dünyanın en varlıklı ikinci adı milyarder Warren Buffet’le girmiş olduğu iddiayı hatırlattı. 

Oldukça yakıcı bir kripto para boğası olan Mark Yusko Bitcoin fiyatının önümüzdeki dönemlerde 400 bin dolara uzanacağını iddia ediyor. Ek olarak Yusko’ya bakılırsa Bitcoin önderliğindeki kripto para piyasasının geleneksel bankacılık ve finans sistemini bozma potansiyeli bulunuyor:

 Bu, bankacılık için arz ve talep dengelerini değiştirecek. O denli mühim. Bankacıların, finansörlerin ve Suudi Prens’lerin buna karşı çıkmasından asla şaşırmadım. Bu hakkaten yıkıcı bir teknoloji.

Bitcoin mayıs ayı içinde oldukca mühim bir yükseliş sergileyerek geçtiğimiz senenin Kasım ayından sonrasında ilk kez 8.300 dolara kadar uzandı. Gün içinde 7,500 dolar bandına kadar genişleyen Bitcoin’in tekrardan 7.900 dolar seviyesine yükselmesi Kripto para yatırımcılarındaki boğa sezonu heyecanını ateşledi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir