Bitcoin $8,000 Desteğinde Tutunamadı: Şimdi Sırada Ne Var?

  • ABD’de borsalar istikrar kazanırken Bitcoin 8.000 doların altına iniyor.
  • Bitcoin, mühim bir iyileşme 9.000 dolara çıkmadan ilkin 7.000 doları yeniden ziyaret edebilir.

Bitcoin, jeopolitik gerilimlerin de artmasıyla 8.400 doların üzerine çıktıktan ortalama bigün sonrasında yeniden 8.000 doların altında işlem görüyor. ABD-İran arasındaki gerilim sebebiyle Bitcoin’de geride bıraktığımız Kasım ayından bu yana kaydedilmeyen yüksek seviyelere ulaşmıştı.  O şekilde ki iki ülke arasındaki iplerin iyice gerilmesi sebebiyle yatırımcılar ve boğa tüccarları Bitcoin’in 9.000 doların dahi üstüne yükseleceğine inanıyorlardı.

Sadece, ABD ile İran arasındaki gerilimin tesirinin azaldığı görülüyor. İran’ın misillemesinin arkasından dün gece geç saatlerde konuşma icra eden Trump’ın barışçıl mesajları sonrası Bitcoin, Altın ve Petrol fiyatlarında ani bir çekilme yaşandı. Ek olarak S&P 500 %0.498 ve Nasdaq %0.67 ivme kazanmıştır. Şu an için jeopolitik rikslerin tesirini azaltmasıyla Bitcoin ve altın ve petrol şeklinde öteki varlıklara sığınan yatırımcıların borsaya geri çekilmiş olduğu açıkça görülüyor.

Bitcoin’de Tehlikeli sonuç Destek sunar

Bu sırada, Bitcoin Trump’ın açıklamaları sonrasında ani bir düşüşle 8 bin doların altına geriledi. Haberimizin hazırlandığı sırada 7.938 dolar seviyesinde işlem gören Bitcoin’in daha da düşebileceğini düşündürmektedir. Bitcoin’de emek harcaması olası destek alanları ise şu şekilde: 7.800 dolar, 7.400 dolar ve 7.000 dolar.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir