Bitcoin alırken dikkat edilmesi gerekenler

Kripto paralar, bir nevi ”gizli saklı paralar” tüm dünyaya yayılmaya devam ediyor. Türkiye dahil olmak suretiyle birçok ülkede etken olarak kullanılmaya başlanan, hatta bazı e-ticaret sitelerinde dahi ödeme kabul edilmeye başlanması için emek harcamalar meydana getirilen Bitcoin ve öteki kripto paralar ile ilgili yeni yatırım yapacakların oldukça çok haklı endişeleri bulunuyor.

Bu endişelerin en başlangıcında ”dolandırılma” durumu gelirken, bununla birlikte iyi mi kar edebileceğini bilmeyen yeni yatırımcı, piyasaların durumunu çözümleme edip etmemesi icap ettiğini sık sık sual işareti olarak akla getiriyor.

Bitcoin’i Bilindik Siteler ve Kişilerden Alın

Eğer yatırımcı olmak istiyorsanız, azca yada fazlaca oranda BTC alacaksanız her daim güvenilir, öteki yatırımcıların etken kullandığı BTC satış sitelerini tercih etmenizde ehemmiyet var. BTC’yi aldıktan sonrasında çekim işlemlerini her daim yapabileceğiniz benzer biçimde, bazı sitelerin komisyon oranları fazlaca daha çok yüksek olurken, bazı siteler ise daha düşük komisyonlarla satış ve çekim işlemleri yapabiliyorlar.

Eğer site yerine bir kişiden BTC alımı yapacaksanız burada da gene aynı şekilde kişiye ödeme yapmadan ilkin güvenilir olup olmadığını öğrenmek, etken bir yazışma bilgisi almak ve adını, soyadını bilmek önemlidir. Kişinin kendi banka hesapları haricinde değişik bir isimle verdiği banka hesaplarına havale yada EFT yapmanız önerilmez.

Şifrenizi Kimselerle Paylaşmayın, Toplumsal Medyada Yayınlamayın

Oldukça fazla para kazanın yada kazanmayın, fazlaca azca oranda yada fazlaca daha yüksek miktarlarda kripto para sahibi olun yada olmayın sadece ne olursa olsun toplumsal medyada BTC alımı yaptığınızı ve bu yöndeki kazançlarınızı paylaşmayın. Hesaplarınız bu durumda tehlikeye girebileceği girebilme riski ile karşı karşıya kalabilir.

Gene aynı şekilde BTC alımı yaptığınız hesabınızın şifresini ne olursa olsun hiç kimseye vermeyin, dijital sistemlere not etmeyin. Ihtimaller içinde saldırılara karşı gizyazı oluştururken ne olursa olsun bir karakter, bir sayı ve minimum 6 harf bulundurmaya itina gösterin.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir