Bitcoin Almanın Zamanı Mı Değil Mi?

Bitcoin ile ilgili olarak son birkaç haftadır süreç pozitif olarak aşama kaydediyor. Türkiye’de yatırımcılar ise şaşkın ve coşku içinde. Türk yatırımcılar elde avuçta ne var ise Çiftlik Bank benzeri bir vakada kaybetmenin endişesini Bitcoin‘de benzer şekilde yaşarken, ihtimaller içinde düşüşlere karşı önlemler almak ve tüm yatırımlarını aniden yok olmasını istemediklerini ve bundan dolayı Bitcoin için bile önlemli hareket etmek zorunda kaldıklarını belirtiyor.

Türkiye’de Bitcoin kullanımı günden güne artış gösterirken, bir öteki taraftan yatırımcı sayısının artmasına karşılık öteki kripto paralara da ilgi devamlı olarak artıyor. Vatandaşların Ethereum ve Ripple ile beraber Litecoin kullanımını bayağı fazla benimsemesi sonrasında Bitcoin yatırımcısı sayısı da ciddi oranda artış yaşıyor. Zira Bitcoin yatırımcısı sayısının artması ile beraber Türkiye’de bazı yatırımcılar kazançları ile zenginliğe doğru ilerlerken, yatırımcıların Bitcoin’den çoğu zaman kazanç sahibi oldukları, yeni yatırımcıların ise kazanç sahibi olmak mevzusunda oldukça ciddi ve fazla endişeleri olduğu belirtiliyor.

Bitcoin sahibi olan bazı yatırımcılar ellerinde binlerce liralık yatırım olmasına karşın bugün Tom Lee tarafınca meydana getirilen ”gelecek hafta oldukça daha sıçrama yaşanacak” iddiası ile ilgili olarak yatırımlarını daha çok arttırıp arttırmama mevzusunda kararsızlık yaşadıklarını belirterek,bununla ilgili yatırımlarını ne düzeyde düşürmeli yada arttırmaları gerektiği ile ilgili sual soruyorlar.

Bitcoin Yatırımlarını Arttırmanın Tam Zamanı Olabilir*

Bitcoin yatırımlarını arttırmak için daha çok beklemek uygun bir durum yaratmayabilir sadece şimdi tam bu hafta yatırımlarını bu fiyat bandından arttırmak eğer ki bu pozitif açıklamalar doğru çıkarsa bayağı fazla kazanç sahibi olabilirsiniz. Tam olarak Bitcoin ile ilgili ne kadarlık bir yükseliş yaşanacak olduğu bilinmemesine karşın bu hafta itibari ile Bitcoin’de zamanı rekorların kırılabilecek olduğundan söz ediliyor ve yatırım danışmanları ile Bitcoin analistleri tarafınca devamlı olarak son birkaç haftadır bu haftadan sonrasında sıçrama olacak olduğuna dair net açıklamalar ardı ardına geliyor.

Karar vermek zor olmasına karşın genel olarak birçok yabancı yatırımcının heyecanının üst düzey tavan yapmış olduğu Bitcoin forumlarına yansımakta.

  • Hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir. İçerik ve haber asla yatırım tavsiyesi olarak algılanmamalıdır. Yatırımlarınıza her daim kendinizin doğru ve dürüst karar vermesi büyük ehemmiyet taşır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir