”Bitcoin” Aramalarına İlgi Azaldı

Google tarafınca resmi olarak açıklanan sonuçlar haricinde kelime bazlı olarak hangi kelimenin ne kadar aranma hacmine haiz bulunduğunu gösteren platform üstünden görülen istatistiklere nazaran son dönemde ”Bitcoin” kelimesinin aranma hacminde ciddi düşüş olduğu göze çarptı.

20.000 dolar seviyesine çıktığında aranma hacmi en yüksek seviyeye yükselen Bitcoin ve öteki kripto paraların son dönemde yaşadıkları ciddi gerileme sonucunda arama hacmi de daraldı. Başta ABD olmak suretiyle tüm dünyada Google arama motorunu kullanan kullananların Bitcoin aramalarına olan ilgisi %80 oranında düşüş gösterdi.

Kripto Paralara İlgi Fazlaca Yüksek

Hükümetler ve bankalar tarafınca bayağı vatandaşların yaygın olarak kullanmasının önüne geçilmesi adına her türlü adımın atılmış olduğu kripto paralarda yaşanmış olan düşüşün arama hacmini etkileyen en mühim sebebi olarak görülmekte. Kullananların Bitcoin ve öteki kripto paraların bu zamanda yaşamış olduğu gerileme ve durgun fiyatlandırma tablosunun geride kalması durumunda Bitcoin aramalarına daha yoğun ilgi gösterecekleri aşikar. Bugün itibari ile 10900 dolar seviyesine kadar gerileyen Bitcoin, akşam saatlerinde ise 10.751 dolar seviyesine gerileyerek düne oranla 900 dolar düşüş yaşamış durumda.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir