Bitcoin ATM’si Sayısı Artıyor

Bitcoin ATM’si ile ilgili olarak bugün basında gösterilen haberlerde her gün yeni 6 Bitcoin ATM’si kurulduğu ve bu ATM cihazlarının genel anlamda Asya ülkeleri ile ABD’de olduğu açıklandı. Kripto paraların son günlerde düşüş yaşamasına karşın Bitcoin ATM’si yerleştirilmesi mevzusunda bu kadar süratli adım atılmasının ise gelecekte büyük maddi zararlara sebep olabilecek olduğu, bu riski alan şirketlerin ise atacak olduğu adımları geleceğe yönelik değil bugüne yönelik olarak düşünerek bir talih denemesi yaptıkları ifade edildi.

İddialara gore şimdiden tüm dünyada kurulu olan ve çalışan etken Bitcoin ATM’si sayısı 3131 olarak belirlenmiş durumda. Bugün itibari ile bu sayı fazlaca büyük bir sayı denilemez fakat bu cihazların kurulu olduğu ülkelerin ABD, Cenup Kore, Japonya, Hong Kong ve Çin başta olmak suretiyle Tayland ve öteki bazı ülkelerde olması Bitcoin yatırımcılarının direkt olarak her istedikleri yerden Bitcoin işlemlerini yapmalarını engelliyor.

Türkiye’de Yok

Türkiye’de hemen hemen 1 tane dahi Bitcoin ATM’si aleti yok. Bunun sebebi belirli bir ekip güvenlik önlemleri ve belirli bir ekip kripto paralar ile fazla ilgilenen firmalar olmaması gösteriliyor. Gelecekte bu sayılar artacak olduğu suretiyle bigün Bitcoin’in logosunu görebilecek olduğumuz ATM cihazlarının Türkiye’ye de gelmesinin mümkün olabileceğini söylemek pek güç olmaz. Türkiye gelişmeye devam eden ekonomilerden birisi olduğu suretiyle kripto paralar ile ilgili devamlı gelişen ülkelerin başlangıcında geliyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir