Bitcoin balon mu, değil mi?

Bitcoin ile ilgili olarak sık sık medyada balon olup olmadığı ile ilgili tartışmalar sürüyor. Bitcoin ile ilgili yaşanmış olan tartışmaların aslolan sebebi ise sık sık yaşanmış olan son dönemde bilhassa olağan düzeyin daha çok üstünde yaşanmış olan düşüşler olmuş durumda. Her düşüşte birçok yatırımcının dahi ”acaba balon dedikleri gerçek mi?” söylediği BTC ile ilgili olarak üst düzey yatırımcıların yorumu da bu mevzuda oluyor.

Gerek PayPal yöneticisi, gerek ise öteki birçok finans uzmanı tarafınca meydana getirilen açıklamalarda Bitcoin’in bir balon olabileceği uyarısında bulunularak, bigün sonrasında yarı yarıya kıymet yitirmiş bir para birimi ile karşı karşıya kalınabileceği, bundan dolayı yatırımcıların Bitcoin yatırımlarında kaybetseler dahi üzülmeyecek ve kendi hayatlarını etkilemeyecek şekilde yatırımlar yapmaları öneriliyor.

Balon Olmayabilir

Bir taraftan ise bazı yatırımcılar ve uzmanlar Bitcoin‘in herhangi bir halde balon olmadığını, aksine daha çok kullanılmaya başlandıkça daha çok artacak bulunduğunu ifade etmeyi sürdürüyor. Bitcoin balon mu, yoksa değil mi? Sorularına verilecek olan her cevap boşa çıkmayı sürdürürken, tıpkı dolar ve Euro’da olduğu benzer biçimde BTC’nin de ara sıra yitik yaşayabilecek olduğu, sadece altın, döviz ve konut yatırımı benzer biçimde yatırımlar kadar güvenliğinin hiçbir şekilde bulunmadığı biliniyor.

[bitcointicker]

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir