Bitcoin borsası sitelerine üye olmak güvenli mi?

Bitcoin satışı için Türkiye’de etken olarak birkaç tane site olduğu biliniyor. Bunların en bilinenlerinden bir tanesi olan Paribu ve BTCTurk gene bununla beraber 7 gün 24 saat süresince BTC alım ve satış hizmetleri sunuyor. Bitcoin yatırımı yapmak için bu siteleri yeğleyen milyonlarca yatırımcının olduğu biliniyor.

Normal olarak her siteye üye olunduğu şeklinde bu sitelere üye olmak bir o denli kolay olurken, bir taraftan bazı BTC satış siteleri kullanıcısından kimlik belgesi ve belirli belgeleri imza eşliğinde isteyebiliyor. Bazıları ise direkt olarak alım ve satış işlemlerine banka hesabının hesapta yazan isim ile aynı olması durumunda izin veriyor.

Bitcoin Aldığınız ve Sattığınız Sitelere Dikkat Edin

Bu siteler gerekirse Paribu, gerekirse herhangi bir değişik BTC alım ve satış hizmeti sunan site olsun her girişte kesinlikle şifrenizi görünmeyecek şekilde giriş halletmeye itina gösterin. Başkaları şifrenizi asla bilmemeli. Bununla beraber sitelere girerken oluşturduğunuz şifrenizde kesinlikle minimum 1 sayı, 1 işaret (*-?^^’!) olmasına itina gösterin. Bu sayede hem hesaplarınız güvence altına alınacaktır, hem alım ve satış işlemlerinde olumsuzluklar yaşamanız engellenecektir.

[bitcointicker]

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir