Bitcoin Bu Dönemde Alınmalı Mı, Satılmalı Mı?

Bitcoin 8000 dolar seviyesinin altına kadar geriledi. Bitcoin’de yaşanmış olan bu gerileme süreci sonrasında yatırımcıları ise büyük korku, ürkü ve kaygı havası tesiri altına alırken, kripto para yatırımcıları bu zamanda ne meydana getirecek olduklarını sormaya başladı. Bir taraftan oldukca fazla yükselecek olduğu iddia edilen Bitcoin’in, son istatistiklere nazaran devamlı olarak düşüş yaşaması ve yaşanmış olan bu düşüş sonrasında yatırımcıların ani endişeleri sonucunda paralarını çekmek istemeleri piyasanın durumunu daha fena hale getiriyor.

Kripto para piyasası hacmi aslına bakarsan şimdilerde 300 milyar dolar seviyesinin altına gerilerken, bununla ilgili olarak yatırımcıların kripto para servetlerini satmasına işaret olarak gösteriliyor. 300 milyar dolar seviyesinde olan kripto para piyasası hacmi 1 milyar dolarlık satış sonrasında 299 milyar dolar seviyesine ilerlerken son 2 ayda 200 milyar dolarlık kripto para piyasası hacmi kaybı yaşandığı biliniyor.

Acil Önlemler Alınmazsa Kar Ettiklerinizi Kaybedebilirsiniz

Acil olarak kripto paralar ile ilgili kendiniz bireysel önlemler almaz iseniz maalesef ciddi kayıplar yaşayabilirsiniz. Bu tür yatırımlarda kimse kimseyi kati informasyon ile yönlendirmesi mümkün olmazken, Bitcoin yatırımcılarının şimdilerde almalı mı, satmalı mı? Sorularına kendileri istatistikleri ve gelecek durumu tahmin etmeye emek vererek önlemler alması ve karar vermesi gerekiyor.

Yatırım tavsiyesi verdiğini iddia eden kişilere ve haberlere inanmamalı, her daim kendi kararınızı kendiniz vermeniz büyük ehemmiyet taşır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir