Bitcoin Cash’in Ortaya Çıkmasındaki Sebepler – Bitcoin’ i Tahtından mı Edecek?

Aşağıdaki görüş Jonald Fyookball tarafınca açıklanmıştır.

BTC ve Ethereum’la beraber en iyi kripto para birimlerinden kabul edilen Bitcoin Cash’i duymuşsunuzdur. Peki niçin ortaya çıktı? Bitcoin’in ucuz bir kopyası mı? Bitcoin’i tahtından mı edecek? Tahminimce bunun tam tersi. Bitcoin Cash, Bitcoin’in, köktencilik olarak düşünülmüş “Çekirdek geliştiriciler” adlı bir grup tarafınca çıkarılan bir kripto paradır.

Bitcoin Cash Iyi mi ve Niçin Ortaya Çıktı?

Bitcoin Cash, aldatma yada karaborsa sebebiyle değil, daha ziyade sayısı iyice azalan Bitcoin’in peer-to-peer in devam etmesini isteyen toplumun tutkusundan dünyaya geldi.

Sebep 1: Bitcoin’in Düşük Tutarı Olması Gerekiyor

Bitcoin, ilk günlerden itibaren küresel ödemelere düşük ücretli bir çözüm olarak lanse edildi. Bu açıdan üstün olmasaydı, adım atmak için herhangi bir çekiş kazanmış olmazdı. Satoshi Nakamoto (Bitcoin’in yaratıcısı) “En azından bazı parasız işlemlere devamlı izin vermeliyiz” demişti bile. Bunu söylediği zamanlarda, BTC işlem ücretleri ortalama 10$ ve bitinfocharts.com’a nazaran 50$ şeklinde yüksek bir seviyedeydi.

Aralıktan bu yana bitcoin tutarları düşüş göstermesine karşın, daha çok şahıs işlem yapmak istiyorsa yeniden terfi edecektir. Sabırla bekleyin.

Sebep 2: Bitcoin Güvenilir Bir Ağ Olmalıdır

Bitcoin’in işlem kapasitesinin sınıra dayanması bitcoinin fiyatının yükselmesiyle direkt ilgilidir. İşlem kapasitesi sınırı olan olduğundan, bekleyen herkesten daha yüksek bir ücret ödemediğiniz sürece işleminizi bir sonraki Bit-Pass bloğuna dahil edemezsiniz

Bu durum, bitcoini güvenilmez yapar ve bazı durumlarda kullanılamaz hale getirir. Oldukça yüksek bir ücret öderseniz bile, her geçen gün daha çok kullanıcı sizin önünüzde her zamankinden daha çok ücret ödeyerek işleminizin saatlerce yada gün süresince sürmesine sebep olabilir

Bitcoin Cash, bloklarda geniş bir alana haizdir. Bu durum güvenilirdir. Hepimizin bilmiş olduğu ve sevilmiş olduğu Bitcoin’dir.

 

[fat_coincap id=”5″]

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir