Bitcoin Diğer Kripto Paraları Baskılıyor

Bitcoin ile ilgili piyasada neler bulunduğunu bilmek devamlı mümkün olmayabilir. Kripto para piyasasında bugün yaşanmış olan durum yarın tam tersine dönebilir yada yatırımcıları ciddi oranda üzebilecek yada şaşırtabilecek gelişmeler her an yaşanabilir. Durum bu şekilde olunca Bitcoin ile ilgili beklentiler devamlı hem düşebilecek, hem yükselebilecek olduğu yönünde olmakla beraber yatırımcıların düşüncelerinin ortaya çıkmasında büyük bir etken oluyor.

Bir süredir bir düşüş, bir yükseliş yaşaması dolayısı ile yatırımcıları şaşkına çeviren Bitcoin, öteki altkoinleri de baskı altında tutmayı başarıyor. Bitcoin’de eğer ki bir düşüş olursa öteki altkoin kripto paralarda da düşüşler meydana geliyor.

Bitcoin Yükselirse Altkoin Yükseliyor

Eğer ki Bitcoin yükselişe geçer ise Ethereum, Ripple, Litecoin ve benzeri altkoinler aniden yükselişe geçebiliyor. Piyasanın durumu bu şekilde olunca mevcut ve yeni yatırımcının Bitcoin’e yatırımlarını yapması naturel karşılanırken, birçok yatırımcının ise bu durumun farkına vararak Ethereum ve benzeri kripto paralar yerine direkt Bitcoin’e yatırım yapmayı tercih ettiğini söylemek mümkün.

  • Bitcoin dünyada en iyi tanınan bazı insanoğlu tarafınca ”tek kripto para” olarak malum bir kripto para birimidir.
  • Bitcoin sahibi insan sayısı Çin’de 3.5 milyon civarında iken Türkiye’de ise 50.000 ve altı olarak tahmin edilmektedir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir