Bitcoin Düşüyor, Yatırımcı Üzgün

Bitcoin’de son birkaç gündür düşüş devam ediyor. Kripto para dünyasında en büyük ve en tanınmış kripto para konumunda olan Bitcoin’in bu kadar fazla düşüş yaşamaya başlaması ise yatırımcıların aslına bakarsan bozuk olan algısını daha da fazla bozmaya niçin olurken, bazı yatırımcıların bu durum karşısında kripto paralara olan algısı oldukça daha çok bozuluyor. Kripto para dünyasının ikinci büyük kripto parası olarak gösterilen Ethereum’da da düzey benzer şekilde aşağı yönlü olarak aşama kaydediyor

Bu durum ise bununla beraber bazı sorunları getirirken yatırımcılar 7.200 dolar seviyesine kadar gerileyen Bitcoin’in niçin dolayı düşmüş olduğu mevzusunda ise merak ettiklerini ve bu mevzuda kendilerinin düşüncelerinin ise negatif yönde bulunduğunu belirtmeye devam ediyorlar.

Bitcoin Niçin Düşüyor?

Bitcoin’in düşüş yaşamasının arkasında yatan sebep her ne ise bu sebebin bir an ilkin çözülmesi icap ettiğini belirten yatırımcılar, daha çok düşüş yaşanması durumunda kar ve yitik durumları içinde ciddi farkların meydana gelebilecek bulunduğunu, bu durumun ise kendileri açısından fena olacak olduğundan yatırımlarını satmalarının dahi gündeme gelebilecek bulunduğunu belirtiyorlar. Bazı yatırımcıların ise bu düşüşlerin peşinden asla beklemeyerek elde avuçta olan yatırımlarını sattıklarını, bunun yerine öteki fizyolojik yatırımları değerlendirmeye başladıkları ifade ediliyor.

  • Bitcoin bir yatırım türü olduğu suretiyle kazandırmaması durumunda yatırım hayata geçirmeye gerek olmadığı oldukça açık.
  • Yatırımcılar kendi kararlarını kendi alabilir.
  • Yatırım yaparken aslolan amaç oldukça fazla kazanç değil, en iyi ve devam edici şekilde kazanç olmalı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir