Bitcoin eleştirmeni Peter Schiff: Bitcoin $1,000’a düşmeye hazır

Bitcoin eleştirmeni Peter Schiff, tüm zamanların en popüler kripto para birimine ilişkin başka bir kıyamet tahminde daha bulunmuş oldu. Peter Schiff’e nazaran Bitcoin’in teknik görüntüsü Bitcoin’in sert bir satış baskısıyla 1000 dolara kadar düşebileceğini gösteriyor.

Bitcoin’deki potansiyel baş ve omuzları göremeyenlere, bir ihtimal bu fotoğraf destek olabilir. Patern tamamlanırsa bu Bitcoin için fazlaca kaygı verici olur.

Schiff’e nazaran sözde “baş ve omuzlar” Bitcoin’de boğalarının güçsüzleştiğinin bir göstergesi. Ek olarak Schiff’in bu desene ikinci kez dikkat çekiyor. Meşhur eleştirmen 20 Ekim’de de Bitcoin grafiğindeki omuz baş omuz deseninin korkulu göründüğünü yazmıştı.

Eğer Schiff haklıysa, Bitcoin fiyatı şu an grafikte boyun çizgisini kontrol ediyor. Schiff’in söz mevzusu desene ilişkin yorumu şu şekilde:

Bitcoin, 25 Ekim itibariyle %40’lık yükselişten ilkin işaret ettiğim omuz baş omuz formasyonunun üst kısmına yaklaşıyor. Sağ omuz omuz silkti ve yaka omuza eğildi ve paralel oldu. Çalışırsa ve fiyat hedefini kırarsa deseni tamamlamak için 1,000 dolara kadar düşebilir.

Ek olarak Bitcoin yatırımcılarına da seslenmeyi dikkatsizlik etmeyen Peter Schiff  “Eğer Bitcoin’iniz var ise durum uzun solukta asla iç açıcı görünmüyor.” dedi. Her neyse ki devamlı Bitcoin’e ilişkin yıkım senaryolarıyla gündeme gelen Schiff öngörülerinde bir çok vakit yanılıyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir