Bitcoin Eleştirmeni Peter Schiff Bitcoin’in Neden Yükseldiğini Böyle Açıkladı

Bitcoin eleştirmeni Peter Schiff, Bitcoin’in Mart ayındaki çöküşün peşinden iki gün içinde %20 kıymet kazanmasına kayıtsız kalamadı. Halving sebebiyle yeni bir yükseliş trendine girmiş olduğu kabul edilen Bitcoin’de bugün itibariyle 9,485 dolar bandı gün içinde kaydedilen en yüksek düzey oldu. Blok ödülü yarılanmasına iki haftadan daha kısa bir süre kalmışken popüler kripto paranın 10 bin dolara yaklaşması yatırımcıların da heyecanlanmasına niçin oldu.

Bununla beraber, altın savunucusu Peter Schiff, Bitcoin’in tamamen vurgunculuk tarafınca yönlendirildiğine dair eski düşüncelerine sadık kalıyor. 2011 yılından bu yana Bitcoin’in öleceğine yönelik yapmış olduğu tahminlerle ünlenen Schiff, Mart ayındaki yıkım esnasında yapmış olduğu paylaşımlarla kripto para yatırımcılarının tepkisini toplamıştı. açıklamaları şu şekilde:

Bitcoin, bugün öteki risk varlıkları şeklinde spekülatörler tarafınca denetim ediliyor. Bitcoin ve altının hiçbir ortak yanı yok, bu yüzden bugünün fiyat hareketlerinin kafanızı karıştırmasına izin vermeyin.

Sadece Mart ayındaki düzeltme esnasında %50’lik yeni bir düşüş daha beklediğini belirten Schiff‘ yanıldı. Bitcoin geçtiğimiz aydan bu yana %90’ın üstünde arttırmayı başardı.

Soğukkanlı piyasa katılımcıları Schiff’in Bitcoin eleştirisinin aslı astarı olmayan olmadığını fark edebilirler. Bitcoin aslen oldukça ufak bir piyasa kıymeti sebebiyle balina manipülasyonlarına karşı oldukça kırılgan olan fazlaca değişken bir varlık. Bundan dolayı  10 bin dolar bandından 3.800 dolar bandına fazlaca kısa bir süre içerinde gerilemesi naturel karşılanabilir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir