Bitcoin Fiyatı Bu Sebepten Ötürü Düşüşe Geçmiş Olabilir! Peki Ya Ne Zaman Yükselecek?

Bitcoin fiyatı düşmeye devam ediyor, amiral gemisi para birimi basın saati itiberiyle 6.800 doların altında işlem görüyor. Analistler ve kripto para profesyonelleri ise, bu büyük fiyat düşüşünü tetikleyebilecek çeşitli faktörlerin üstünde duruyor.

Adamant Capital’in kurucu ortağı Tuur Demeester Bitcoin’deki düşüşün hemen hemen üstünde pek fazla durulmayan bir nedenden dolayı kaynaklandığını korumak için çaba sarfediyor.

Balinalar Bitcoin satıyor

Adamant Capital’in kurucu ortağı Tuur Demeester popüler kripto para Bitcoin’deki kıymet kaybının tetikleycisinin daha azca vergi ödemek için büyük miktarlarda BTC satan kripto para balinalarının bulunduğunu düşünüyor.

Sadece, Tuur Demeester’in teorisine nazaran, şimdi BTC satan balinaların bir sonraki hamlesi ise daha ucuza BTC alarak Bitcoin’e dönmek olacak.

Tom Lee Demeester’la aynu fikirde değil

Sadece Fundstrat Global Advisors’ın kurucusu Tom Lee, Demeester’le aynı fikirde değil.

Bitcoin’de yükseliş trendi hâla bozulmadı

Geçtiğimiz haftanın sonunda Adamant Capital’den Demeester, Bitcoin pazarındaki son kayıplara karşın, BTC’nin 2015 senesinde yine başlatmış olduğu yükseliş eğiliminin hala bozulmadığını kaydetti. Peter Brandt ise Tuur Demeester’a şu cevabı verdi:

“Tuur, BTC’yi 50.000 dolara yükselmesi için çizginin altında uzun bir seyahat yapması gerekebileceğini düşünüyorum. Yükselişten ilkin boğalar tamamen temizlenmeli. Twitter’da boğa bulunamadığında, mükemmel bir alım sinyali alacağız.”

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir