Bitcoin, G20 Toplantısı Öncesi Düşüyor

Bitcoin, gelecek ay yapılacak olan G20 toplantısı öncesinde en düşük seviyesine doğru iniş yaşıyor. Kripto paralar mevzusunda son günlerde hakim olan ”dip dalga” beklentisinin ne vakit sona erecek ve hangi sınırda sona erecek olduğu merak mevzusu olurken G20 toplantısı öncesi görünen o ki daha çok düşüşler olabilmesi naturel olarak gerçekleşecek. G20 zirvesi Temmuz ayı ortalarından derhal sonrasında yapılacak olması dolayısı ile bir süre daha kripto paraların tam anlamı ile yükselemeyecek olduğu, düşüş dip dalgasının ise 5.815 dolara kadar gerilemesinden dolayı daha fena sonuçların ortaya çıkabileceği iddia ediliyor.

Tam net olarak sonuçların ne vakit alınacak olduğu merak mevzusu olurken Bitcoin fiyatının artmasın ve fiyatın artmasının yanında daha çok yatırımcının beklenti içine girmesi dikkat çeken konulardan birisi.

5815 Dolar Seviyesinde

Eleştiri ve büyük bir öneme haiz olan G20 toplantılarında dünyanın en büyük 20 ekonomisi toplanacak ve burada ABD ile Türkiye’de olacak. ABD’nin kripto paralar mevzusunda ve öteki ekonomik mevzularda fazlaca sert önlemleri devreye alması beklenen toplantı esnasında ve sonrasında Bitcoin fiyatının yapılacak açıklamalar ve görüşmeler sonucunda belli olacak olduğu tahmin edilmekte. ABD, Japonya, Çin, Kanada ve daha birçok ülkenin toplantılar esnasında kripto paralar mevzusunda açıklamalar meydana getirecek olduğu tahmin edilmekte.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir