Bitcoin Gücünü Korumaya Çalışıyor

Bitcoin son dönemde enerjisini korumak adına bir düşüyor, bir yükseliyor. Bu durumun arkasında ise büyük yatırımcıların sektörün devamlılığını sağlamak adına devamlı yatırımlar yapması ve yaptıkları bu yatırımlar yardımıyla piyasayı canlandırmalarının peşinden yeniden yükseliş sonucunda paralarını çekmesi geliyor.

Yatırımcıların bu şekilde bir adım atmasının arkasında yatan niçin ve sebep ise genel olarak kripto paraların yükselişini sağlamak ve gelecekte daha çok para kazanmak yönünde olurken, yatırımcılar bugün yatırdıkları 500 milyon dolarlık BTC’yi kripto para piyasasında yatırım dolayısı ile yaşanacak olan bir miktar yükseliş sonucunda geri çekiyor ve ciddi oranda kar elde ediyorlar.

Yatırımcılar Vurgunculuk İle İlgileniyor

Bitcoin yatırımcıları (büyük yatırımlar) kripto paraların devam etmesinden yana bir düşünceye haiz olmalarına karşın aslolan istekleri ise para kazanmak. Bunun için spekülasyona imza atan yatırımcıların bu sayede kendileri kar ettikleri şeklinde öteki yatırımcıların benzer şekilde kar etmelerini sağlayabildikleri söylenebilir.

Soros, Bill Gates, Vitalik Buterin ve daha birçok meşhur isim tarafınca vurgunculuk üstünde ciddi oranda tesirleri olabilecek kadar maddi servete haiz oldukları bilinmekte.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir