Bitcoin Hakkında Altın Önerisi

Bitcoin ile ilgili olarak ortaya atılan yeni tavsiyeler Bitcoin’in altın şeklinde regüle edilmesi gerektiği tartışmalarını başlattı. Tüm dünyada başta erkekler olmak suretiyle bayanların dahi ilgisini çekmeye süregelen Bitcoin ve diğeri kripto paraların daha oldukça yükselmesi ve güvenliğinin sağlanması için adımlar atılıyor.

Bu adımların en başlangıcında altın şeklinde regüle edilmesi gerektirme ettiğini belirten Avusturya’lı ekonomistler, Avrupa Birliği sınırları içinde 10.000 Euro ve üstünde olan Bitcoin işlemlerinin kara para aklama ve vergi kaçırma sorunlarının engellenmesi için yasaların geçerli olması gerektiği uyarısında bulunmuş oldu.

Avrupa Birliği’nden Bitcoin’e İnceleme

AB’nin Bitcoin ile ilgili olarak bu öneriyi yetkililer ile değerlendirmesi ve buna uygun olarak karar vermesi planlanıyor. AB’nin alacak olduğu bu kararların arkasında yatan nedenler ve sebepler ile ilgili ise birçok insanoğlunun kara para aklama işlemlerini kripto paralar aracılığı ile yapması gösteriliyor. Kara para aklamaya yönelik ve diğeri suçlara yönelik kullanılan kripto paraların engellenmesinin AB içinde itimatı daha oldukça tahsis edeceği düşünülmekte. ABD’de benzer yasalar kısa sürede uygulamaya konulması düşünülüyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir