Bitcoin Hash Rate’i Tarihinde İlk Defa 9 Haneli Rakamlara Ulaşmaya Hazırlanıyor

Bitcoin madencilerinin kullandığı kazım ekipmanlarının toplam hesaplama enerjisini belirten Bitcoin hash rate oranı tüm zamanların rekorunu kırmaya hazırlanıyor. Bitcoin hash rate oranı tarihte ilk kez 9 haneli sayıları görebilir.

Bu yıl başlatmış olduğu boğa koşusunun Haziran ayından bu yana devam ettirmekte zorluk çeken Bitcoin bir süredir 9 ila 11 bin dolar bandı içinde işlem görüyor. Sadece buna rağman Bitcoin’in hash rate oranında büyük bir artış yaşandı.

Blockchain.com’dan edindiğimiz verilere bakılırsa Bitcoin ağının hash oranı 95.000.000’a dayanmış durumda. Ağustos ayındaki bundan önceki ölçümde ise bu oran 80 milyon civarındaydı.

Bitcoin madencilik gücündeki mevcut yükseliş trendinin devam etmesi halinde ise hash rate’in oldukca kısa bir süre içinde 9 haneli sayılara kısaca 100 milyona erişmesi planlanıyor.

2018 yılının aralık ayında ise Bitcoin hash rate’i 30 milyon seviyesindeydi. Açıkça görülüyor ki önümüzdeki senenin Mayıs ayında gerçekleşecek Bitcoin blok ödülü yarılanmasının etkisiyle birçok madenci cihazlarını tekrardan çalıştırmaya başlamış durumda.

Bu tarz şeyleri da ilginizi çekebilir:

Bu yazıyı toplumsal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir