Bitcoin hüsrana uğratmaya devam ediyor: 9,962 dolara geriledi

Bitcoin’de son dönemde yaşananlar yatırımcıları hüsrana uğratmaya devam ediyor. Birçok yatırımcının endişelenmesine ve yatırımlarını geri çekmesine yol açan düşüşler ile ilgili olarak kripto para dünyasında tanınmış adlar dahi şaşkınlıklarını ifade etmeye devam ederken, 11.500 doların altına gerileyen ve daha sonrasında 10.xxx dolar seviyesine gerileyen Bitcoin‘in son olarak bugün son sonunda 9,962 dolar seviyesine gerilediği görüldü.

Bitcoin’de 10 bin doların altına gerileme olması ile beraber yatırımcıların dahi endişesinin oldukça daha çok arttığına değinen yabancı kaynaklar,  kripto para dünyası ile ilgili son dönemde İngiltere, İsrail ve ABD başta olmak suretiyle birçok hükümetin devreye girmesi sonucunda gizli saklı işler için artık kullanılmasından dahi kaygı edildiğini yazdı.

Düzgüsel Yatırımcılar Korkuyor

Minik çaplı yatırımlar yaparak günlük parasını çıkarmak isteyen yatırımcılar ise 9,962 dolar seviyesine gerileyen BTC için oldukça fazla endişeli. Bu kaygı BTC’nin yükselişinin önüne geçen etkenlerden bir tek birisi olarak bilinirken, BTC’nin 9000 doların altına inmesi durumunda işlerin daha çok karışacak olduğu tahmin edilebilir. Bitcoin’in düşmesi ile beraber öteki kripto para birimlerinde de düşüşler yaşanıyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir