Bitcoin İçin Kritik Çanlar Çalıyor Mu?

Bitcoin fiyatlarında hala daha 10.000 dolar sınırının geçilmemesi, piyasa hacminin kripto para toplamında 300 milyar dolar seviyesinde yine ediyor olması ve kripto paralara dair meydana getirilen negatif yorumlarda yaşanmış olan artışlar ile yatırımcı sayısının git gide daha çok azalması ve yatırım oranlarının düşmesi yatırımcıları endişeye sürükledi. Yatırımcılar kripto para fiyatlarında artış olmadığı sürece başarı beklenmemesi icap ettiğini ve kimsenin kendi parasını belirli oranda kar getirmeyecek olan bir yatırıma yatırmasının beklenmemesi gerektiğine değindi.

Bazı yatırımcılar ise kripto para piyasalarında yaşanmış olan düşüşler sonucunda kendi yatırımlarını geri çekerek piyasada kaygı ve korkunun hakim bulunduğunu, bu korkunun ortadan kalkması adına en azından Bitcoin fiyatlarının bir kez daha üstün dereceli kıracak seviyeye yakın orana yaklaşması gerektiğine değindi.

Yatırımcı Sayısı Artıyor Benzer biçimde Görünüyor Fakat Artmıyor

Yatırımcı sayısı aslına bakarsak artıyor şeklinde görünmesine karşın mevcut yatırımcı sayısında en küçük bir artış olmuyor. Aksine eski yatırımcılar kar elde edemediklerinden dolayı piyasadan çıkarken yeni giren yatırımcılar ise düşük tutarlarda piyasaya yatırımlar yapıyor ve bunun sonucunda ortaya çıkan netice çok çok fazla fena oluyor. Yatırımcıların kripto paralara yine yatırım yapmasını sağlamanın yolu ise Bitcoin fiyatlarının yükselmesi ve yeni rekorları bununla beraber kırmasından geçiyor.

  • Bitcoin fiyatlarının artış yaşayıp derhal düşüş yaşaması bir değişimi başlatmayacak olsa da kripto para fiyatlarından anlık kar kazanmak dahi yatırımcıların moralini düzeltiyor ve pozitif yönde yorumları daha da fazla arttırıyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir