Bitcoin ile ödeme yapmak güvenli mi?

Bitcoin ile ödeme son zamanlarda bazı restoranlar, web siteleri ve daha birçok yaşamın her alanında karşımıza çıkmaya süregelen bir seçenek olarak görülüyor. Hemen hemen daha oldukça yeni olmasına karşın Bitcoin ile ödeme sistemlerinin satıcılar ve mağazalar tarafınca geliştirilmesi ise ilerleyen yıllarda ödeme seçenekleri içinde kredi kartı, nakit ve BTC olarak karşımıza çıkacağının şimdiden bir habercisi diyebiliriz.

Hem güvenilir olması, hem gizlilik açısından her daim gizli saklı olması dolayısı ile Bitcoin en fazla tercih edilen yatırım araçlarından birisi olarak tanınıyor. Gene bununla beraber devamlı artan kıymeti ve kazançların yüksek olması dolayısı ile ödeme şekilleri içinde kredi kartı kadar güvenilir bir yöntem olduğu biliniyor.

Bitcoin İle Ödeme Iyi mi Yapılır?

Bitcoin ile ödeme yapmanın kolay bir yöntem bulunduğunu söyleyebiliriz. Bitcoin cüzdanınızı (uygulama olarak indirebilirsiniz) yükledikten derhal sonrasında satıcıya ilgili cihaza QR kodunu taratmak kafi olacaktır. Bazı satıcılar NFC yolu vasıtasıyla (telefonları yada cihazları birbirine dokundurma yöntemi) ödeme alabilirken, bu ödeme yönteminin hemen hemen daha şuan için tüm dünyada sınırı olan olduğu bilinmekte.

[bitcointicker]

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir