Bitcoin Kahini Peter Brandt Yeni BTC Fiyat Tahminini Açıkladı

Endüstride 40 yıldan fazla deneyime haiz olan emtia ticareti uzmanı Peter Brandt, yeni bir Bitcoin öngörüsünde bulunmuş oldu. Çoğu zaman başarı göstermiş tahminlerde bulunan Peter Brandt Bitcoin’in blok ödülü yarılanmasının peşinden 2020 yılının Temmuz ayında  5.500 dolar seviyesinden işlem göreceğini kaydetti.

Kısa bir süre ilkin, Brandt yukarıda belirtilen rakamın arkasındaki mantığı özetledi. “100.000 dolar ileride … fakat ne süre ve iyi mi?” başlıklı videoda, Bitcoin’in beş aylık azalan kanaldan yukarı yönlü bir mola vermeyi başaramazsa, Temmuz ayında 5,300 dolara gerileyebileceğini iddia etti.

30 Eylül’de, Bitcoin’in yüzde 20’lik trajik düşüşünün peşinden Brandt, en popüler kripto para biriminin 50 bin dolara ulaşmadan ilkin Şubat ayında yeni bir dip yapabileceği öngörüsünde bulunmuştu. Sadece finans efsanesi hedefini değişiklik yapmak mecburiyetinde bırakıldı. Bir aydan kısa bir süre ilkin, BTC fiyatının dördüncü parabolik aşamasına girebileceğini belirtti.

Bununla beraber, Bitcoin 2018 Aralık’ın en düşük seviyelerine düşerse Brandt’a nazaran bir anlamda Bitcoin’in hikayesinin sonu anlamına gelebilir.

İşte bu aşamada teslim olabilirim. Bu seviyeyi kati olarak ihlal edersek, Bitcoin hikayesinin bittiği sonucuna varabilirim.

Brandt’in son fiyat tahminiyle ilgili en garip kısım, 2020’de yaklaşan blok ödülü yarılanmasının peşinden Bitcoin’in yeni bir dip bulacağını öngörüsü.  2019, Bitcoin madencileri için şimdiye kadar kârlı olanıydı ve 2020’deki Bitcoin için ana yükseliş argümanının tam tersine madencilerin zarar edeceği düşüncesinde.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir