Bitcoin Neden Geriledi? Endişe Edilmeli Mi?

Neredeyse 700 dolardan daha fazlaca düşüş yaşayan Bitcoin, 9.300 dolar sınırından 8.500 dolar sınırına kadar gerileyerek yatırımcıların hevesini kırdı. Yatırımcılar gelecek hafta oldukca büyük yükselişler beklediklerine değinirken, birçok yatırımcı yaşanmış olan bu düşüş dolayısı ile kendisinin önemli bir halde piyasayı takip ettiğini, bir tek hevesinin kırıldığını beyan etti. Bitcoin’de yaşanmış olan 700 dolarlık düşüş ise kaos teorisyenlerini ön plana çıkardı ve kaos teorileri üretilmeye başlandı.

Bazı kaos teorisyenleri gelecek birkaç hafta içinde Bitcoin‘in tamamen çökecek bulunduğunu, piyasanın ayakta duramayacak bulunduğunu iddia ederek, bununla ilgili akıllı yatırımcıların paralarını geri çekmesi önerisinde dahi bulunmuş oldu. Bazı teorisyenler ise kripto paralarda düşüş yaşanacak bulunduğunu bir tek piyasanın 2.000 dolar seviyesine düşebilecek bulunduğunu dünyanın en kıymetli kripto para forumu olan Reddit’te münakaşaya açtı.

Elbet Düşüşler Mutlu Etmiyor

Tüm bu yaşananlar haricinde elbet ki Bitcoin’de yaşanmış olan düşüşler yatırımcıları mutlu etmiyor ve hayal kuran birçok yatırımcının mağdur olmasına niçin oluyor. Bazı yatırımcılar bilhassa oldukca kazanacağım hevesi ile sektöre giriş yaptığından dolayı bu tür vakalarda direkt sorun yaşıyorlar.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir