Bitcoin Netflix’i Geride Bıraktı

Önde gelen broker şirketlerinden Charles Schwab’ın yayımladığı yakın tarihindeki bir rapor, Bitcoin’in Netflix’ten daha popüler bulunduğunu gösteriyor. Y nesli (Millennials) üstünde meydana getirilen araştırmada gençlerin yatırım portföylerinde Netflix hissesi yerine Bitcoin’e yer verdikleri görülüyor.

Y Nesli

Çarşamba günü gösterilen raporda, Y neslinin (şu anda 25-39 yaş arası) Grayscale’ın Bitcoin Trust (GBTC) yatırım ürününde olan talebin Netflix hisse senedine bakılırsa %1,84 daha yüksek olduğu görülüyor. Her üç ayda bir tertipli olarak bu raporu gösteren Schwab, söz mevzusu araştırmasında platformundaki Bireysel Emeklilik Hesaplarında 5.000 ila 10 milyon dolar içinde fon bulunan ortalama 142.000 müşterisinden elde etmiş olduğu verileri sunuyor.

Bitcoin, Microsoft ve Alibaba’yı Geride Bıraktı

GBTC’nin  bununla birlikte Warren Buffett’in popüler Berkshire Hathaway’inin Walt Disney’in Microsoft’un ve Alibaba’nın hisse senetlerinden de daha popüler olduğu göze çarpıyor.

Digital Currency Group’a ilişik olan Grayscale, 2013 senesinde akredite yatırımcılara hususi olarak GBTC’yi başlatmış ve 2015 senesinde ise halka açık hisseler sunmak için Finans Sektörü Düzenleme Kurumu’ndan (FINRA) onay almıştı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir