Bitcoin öğrenciler tarafından daha fazla kullanılacak

Bitcoin’in öğrenciler tarafınca daha çok kullanılacak olduğuna dair beklentiler tesirini göstermeye başladı bile. Bitcoin fiyatlarının git gide daha tertipli hale gelecek olduğu beklentileri, kripto para fiyatlarında değişimlerin devamlı olarak farklılık göstermesi tesirleri yatırımcıları Bitcoin ve altcoine doğru yöneltmeye başladı.

Asya ve ABD’li öğrenciler ise hayatlarının bir kısmında kripto para yatırımlarının bulunduğunu belirtmek için ve bunu bir anı olarak saklamak için, gerek ise yatırımlarından daha kıymet alabilmek için paralarını azca da olsa Bitcoin ve altcoine yatırmaya başladı. Asya’da daha oldukca üniversite öğrencilerinin kripto paralara ilgisi ortaya çıkarken, ABD’de ise lise ve üniversite öğrencileri içinde farkın oldukca fazla olmadığı analizlere yansıdı.

ABD’liler daha oldukca seviyor

Kripto paralar ABD’li öğrenciler tarafınca daha çok sevilmesinin sebebi ise arkasında bulunan ekonomik gücün oldukca daha çok olmasından kaynaklanıyor. Öğrencilerin kripto paralar ile ilgilenmesi ve daha çok ilgi göstermesinin arkasında yatan tek sebep ise yatırımlarından kazanç değil, süreklilik olarak aralarında daha popüler hale gelmeye başlamış olan Bitcoin’e daha kısa süre içinde haiz olmak için olan talep.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir