Bitcoin Önümüzdeki 6 Ayda 28 Bin Dolara Ulaşabilir Mi? 2019’daki Ralliyi Bilen Tom Lee’den Kritik Açıklama

Uzun vadeli teknik sinyallerin yeniden yeşile dönmeye başlamasıyla Bitcoin yükselişe geçti. Geçen yılki paternin tekrarlanması durumunda yaklaşan altın haç Bitcoin’in daha yüksek seviyelere ulaşmasını sağlayabilir.

Haftasonu başlamış olan trendle beraber 9.000 doların üstüne yükselen, Bitcoin haftaiçinde de bu seviyenin üstünde kalmayı başardı. Öyleki ki popüler kripto para gece geç saatlerde sıkıntılı 9.400 dolar desteğini bir kez kırmayı başardı sadece bu düzey üstünde kalıcı olamadı. O zamandan beri Bitcoin 9.300 doların birazcık üstündeki hareketini sürdürüyor ve bu seviyede istikrarlı görünüyor.

Altın Haç (Golden Cross)

Pazartesi’den bu yana BTC, yalnız dört günde %9 yükselerek istikrarlı kazançlar elde etti. Analistler, altı aylık aşağı yönlü kanalın son hareketler ve daha yüksek seviyeler tarafınca kırıldığını gözlemlediler.

Günlük grafikte ise altın haç yaklaşıyor ve 50 günlük hareketli averaj 200 günlük hareketli averaja yaklaşıyor. Bu son olarak Nisan 2019’da gerçekleşmişti ve Bitcoin 4,500 dolardan 13,800 dolara yükselerek %200’lük bir artış kaydetmişti.

Bu haçı takip eden benzer bir hareket, eğer birkaç gün içinde gerçekleşirse, gelecek aylarda bitcoin fiyatlarını 28.000 dolara yükselebilir. Zira altın haç 2019’un Nisan ayından daha ilkin de görülmüştü. 2016’nın sonlarında ortaya çıkan altın haç’ın arkasından kripto para piyasasında nelerin yaşandığını tamamımız biliyoruz!

Tom Lee’den Altın Haç Uyarısı

Fundstrat’ın Tom Lee’si de 200 günlük hareketli ortalamanın iyi mi oynandığını gözlemledi.

    “Bitcoin 27 Ocak’ta 200 günlük hareketli ortalamanın üstüne çıktı. Bu pozitif yönde kilometre taşı Bitcoin’i güçlendirecek ve 2020’nin Bitcoin için mükemmel geçmesine yol açacak.”

Tom Lee, bu gerçekleştiğinde boğa piyasasının tekrardan teyit edileceğini ve önümüzdeki altı ay içinde büyük kazanımlara yol açacağını da sözlerine ekledi. BTC, Xi Jinping’in Blockchain yanlı açıklamalarını takiben Ekim ayı sonunda 200 günlük ortalamanın geçilmesi ihtimaller içinde bir boğa sezonunu ateşlemek için kafi olmamıştı.  Ek olarak, Ekim ayında kaydedilen ralliden ilkin altın haç oluşumu yoktu, sadece geçen senenin Nisan ayındaki ralliden ilkin vardı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir