Bitcoin Sahibi Kişi Sayısı Artıyor

Bitcoin  sahibi şahıs sayısında son yıllarda artış olduğu kesinleşmiş iken kullananların niçin dolayı Bitcoin’den yana tercih yaptıkları da aslolan soruların başlangıcını oluşturuyor. Birçok kullanıcı her daim en gözde olan kripto para Bitcoin ile sektöre giriş yapmak istediğine değinirken, Ethereum ve öteki kripto paraların alım mevzusunda da eleştiri düşünceler olması ve bir ekip endişeler dolayısı ile ilk tercihlerini Bitcoin’den yana kullandıklarını belirtiyorlar.

Bazı kullanıcılara nazaran ilk tercihin Bitcoin olmasının arkasında yatan sebep direkt olarak borsa siteleri üstünde en üst sırada olması ve hep Bitcoin adının geçmesi dolayısı ve en fazla kazanç elde eden kripto para olarak gösterilmesinden dolayı kaynaklandığı belirtiliyor.

Artış Yaşanıyor

393 milyar dolar seviyesine kadar çıkan kripto para piyasası hacminin kullanıcı artışı ile beraber daha çok artacak olduğu mevzusunda kati bir data mevcut. Zira yatırımcı sayısının arttığı bu son aylarda insanların kripto paralara ilgi göstermesi ve kripto paralar içinde en fazla ilgiyi Ethereum ve Ripple yerine direkt olarak Bitcoin’e göstermesi mevzunun ilerleyen dönemlerde daha çok güç kazanması ve daha iyi seviyeye gelmesini sağlayacak olduğuna kati gözüyle bakılmasını sağlıyor.

  • Bitcoin kullanıcı sayısının Ethereum ve Ripple’de de gelecek dönemde artıış olarak yansımasının düzgüsel bir beklenti olduğu iddia edilmekte. Net kullanıcı sayıları ise hiçbir süre bilinemeyecek kadar gizli saklı tutuluyor. (hesaplama yapılmasının önünde oldukça büyük önlemler var)

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir