Bitcoin Satın Almanın Tam Vakti!

”Bitcoin bu trend’i tekrarlarsa, bir sonraki boğa piyasası temmuz ayında başlamış olacak.”

Zincir dahilinde çözümleme deposu CryptoQuant’ın CEO’su Ki Young Ju’nun görüşüne gore, balinalar borsalardan Bitcoin çektiğinde piyasaya girmenin tam zamanıdır ve yatırımcılar, balinalar bilhassa bir şey yaptığında Bitcoin satın almalıdır. Ek olarak CEO, boğa piyasasının birkaç ay arkasından yeniden başladığını da beyan etti.

Analist: “Balina döngüsü başlamadan ilkin Bitcoin satın alın.”

Bitcoin’in 2017 ve 2019’daki boğa piyasalarını kıyaslayan iki tablo gösteren Ki Young Ju, yukarı yönlü her trendin balinaların Bitcoin çekimlerindeki pik noktasından dört ay sonrasında başladığını belirtti. CEO, verileri CryptoQuant’ın balina borsa çekimlerinin sekiz günlük hareketli averajı ölçüsünden aldı.

Ki, Twitter gönderisinde şu şekilde belirtti:

“Balinalar borsalardan Bitcoin çekince satın alın. Boğa piyasası, averaj borsa çekimleri senenin en yüksek seviyesine ulaştıktan ortalama dört ay sonrasında başlıyor.”

Eğilim tekrarlayacak olursa, bir sonraki boğa piyasası temmuz ayında başlamış olacak.

Bitcoin averaj borsa çekimleri karşılaştırması. Kaynak: Ki Young Ju/ Twitter

Öteki Faktörler de Destekliyor

Öteki bazı ölçüler de Bitcoin’in dip fiyattan geri döndüğüne işaret ediyor. Borsa rezervleri, BTC/USD paritesinin 3.100 dolardan işlem görmüş olduğu Aralık 2018’den beri en düşük seviyeye yakın bir seviyeye geri döndü,

Madenciler de mayıs ayında kısa bir süreliğine kazandıklarından daha fazlasını satsa da, artık daha azca Bitcoin satılıyor. Yatırımcılar ise 2020’nin %90’ını Bitcoin biriktirerek geçirdi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir