Bitcoin Savunucusu: Kripto Para Piyasası Zor Bir Finansal Kriz Sonrası Çökecek

Bitcoin, bir çok şahıs tarafınca bir tek herhangi bir finansal kriz için değil, bununla beraber dünyadaki artan jeopolitik gerilimler için de “güvenli bir liman” olarak kabul ediliyor. Mini boğa koşularına ve Bitcoin için iyileştirilmiş fiyat performanslarına katkıda bulunan siyasal vakalar var. Sonuncusu, potansiyel olarak muharebeye yol açabilecek bir gelişme olan İran Kudüs Gücü komutanı Kasım Süleymani’nin suikasti.

Bilhassa Bitcoin’in 2008’deki ekonomik çöküşe bir tepki olarak ortaya çıkması göz önünde bulundurulduğunda, Bitcoin bir sonraki ekonomik buhranda güvenli bir liman varlığı olarak karşımıza çıkacak. Bu şekilde bir senaryoda Bitcoin’in kaderi, Mastering Bitcoin’in yazarı Andreas Antonopoulos’un WhatBitcoinDid ile yapmış olduğu röportajda tartışılan konulardan biriydi.

Antonopoulos’a, balonun ne kadar büyük olacağı ve balon patladığında krizin ne kadar fena olabileceği ve Bitcoin’in bunun içindeki bir çit olarak görevi soruldu. Buna bakılırsa, yazar, balonun 2008 balonundan mühim seviyede daha büyük olacağını ve 2008’de olduğu şeklinde, bir tek gayrimenkule yoğunlaşmayacağı için bir balondan fazlası olacağını dile getirdi.

“Birçok finansal varlığa birçok şekilde yayılıyor, bununla beraber kriptoya da yayılıyor. Kripto paralarda bu çok büyük dalgalanmalar yaşadık şu sebeple emlak, tahviller, hisse senetleri ve tamamı aşırı şişirilmiş. Bir noktada başka iyi giden ve hala verimli olan bu minik kripto pazarını görüyorsunuz.”

Antonopoulos, bir cankurtaranın ne kadar iyi bulunduğunu kontrol etmek için bir krizin istememesi icap ettiğini deklare etti. Antonopoulos’a bakılırsa finansal bir kriz olduğunda, kripto para piyasasının başlangıçta büyük bir çöküşe tanıklık edecek ve insanoğlu bunun bilincinde değil.

“Sert çökmesinin sebebi, risk sermayesi şirketlerinin çoğunun yatırımları ve ucuz paraya dayalı bireylerden gelen hususi yatırımların kurumasıdır. İnsanlar korktuklarında, bu şekilde bir durgunluk olduğunda, yatırımlarını geri çekerler ve onlar da kripto paradan geri çekilecekler.”

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir