Bitcoin “SEC”in açıklaması ile yükselişe geçti

ABD menkul kıymetler düzenleyicisi olan SEC kripto paralar ile ilgili izahat yapmış oldu. Daha sıkı tedbirler yerine daha sıkı denetleme önerisinde bulunmuş oldu. Bu tavsiye piyasada bir canlanmaya niçin oldu v e 8 Bin Dolar seviyelerine kadar terfi etti.

Bitcoin son 2  gündür arka arkaya kıymet kazanarak piyasalarda büyük bir rahatlamaya niçin oldu. Bitcoin  yüzde 8.7 kıymet kazanarak new York saati ile 07:58’de 8,437 dolara çıktı. Ek olarak öteki kripto paralarda da bir yükselme söz mevzusu oldu. Litecoin ve Ethereum da yüzde 5 kıymet kazanmıştır.

ABD Emtia Vadeli İşlemler Komisyon ve Secucrities and Exchange Commission’ın (SEC) başkanları bir izahat yapmış oldu ve online işlemler ile ilgili yeni düzenlemelerin gelmesi icap ettiğini söylemiş oldu. Ek olarak federal kurumlarında Bitcoin’e bağlı tüm piyasalarda karar alma yetkisi olmasını gerektiği bildirildi.

SON 24 SAATE YÜZDE 25 DEĞER KAZANDI

Büyük kripto paralar Salı gününden itibaren kıymet kazanmaya başladı. 2017 yılının Aralık ayında düşmeye süregelen kripto paralar neredeyse yüzde 50 oranında kıymet yitirdi. Son 24 saatte ise kripto paraların tamamı kıymet kazanmıştır. Pek fazlaca kripto para yüzde 25 oranında kıymet kazanmıştır.

Bitcoin ise kısa süre ilkin 6 bin dolar altına inse de bu günlerde toparlanma yaşadı ve 8 bin dolar seviyesine çıkmıştı.

 

[fat_coincap id=”5″]

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir