Bitcoin Sert Düştü

Bitcoin fiyatı bugün 300 dolardan daha çok düşüş yaşadı. Kripto para dünyasının bir süredir yaşamış olduğu tehlikeli sonuç durum dolayısı ile mağdur olan yatırımcılar ise son yaşanmış olan düşüş sonucunda ciddi bir kriz durumunun yaklaştığını düşünmeye başladı. Ekonomistler Bitcoin’de bundan sonraki aşama ve adımın ise ya 1700 dolar seviyesine kadar düşüş olarak karşımıza çıkacak bulunduğunu, yada 14.000 dolar seviyesine kadar yükseliş seviyesi olacak olduğuna değinerek 1700 dolar seviyesine düşüş olması durumunda hiçbir şekilde tekrar Bitcoin’e güvenin kalmayacak bulunduğunu belirtti.

Açıklamalarında kripto paraları sert bir üslupla eleştiren ekonomistler yatırımcıların güveninin sarsılmasına yol açan bu durumun devam ettiğini, toplu satışlar dolayısı bugün 350 dolar civarında düşüş olmuş olabilecek bulunduğunu deklare etti.

Bitcoin Niçin Düşüyor?

Bitcoin hakkında niçin dolayı düşüş yaşandığı da büyük bir merak mevzusu. Bitcoin fiyatlarında yaşanmış olan düşüşlerin nereye kadar devam edecek olduğu, sonucunda nereye varılacak olduğu büyük bir merak mevzusu olurken, yatırımcıların bu süreçte fazlası ile zarar görecek oldukları ve görmeye devam ettikleri fazlaca açık malum bir gerçek. Bitcoin fiyatının 7.200 dolar sınırına kadar gerilemesi sonucunda yatırımcıların ellerinde bulunan yatırımlarının devamlı kıymet kaybetmesi ve kıymet kaybı sonucunda yeni yatırımlar yapmamaları kripto para hayatına yaralanan bir hançer olarak nittelendirilmekte.

  • Bitcoin fiyatlarının 1700 dolara kadar düşmesine 14.000 dolara kadar çıkmasına oranla daha çok olasılık dahilinde bakılıyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir