Bitcoin Tarihinin En Kötü Dönemi Yaşanıyor

Bitcoin tarihinde sürekli düşüş ve çıkışlar yaşanmasına rağmen son dönemde kripto paraların başlangıcında gelen Bitcoin’de bir milat yaşanıyor. Bitcoin’in bu denli düşüş yaşaması yatırımcıları korkuturken, bilhassa de diğeri kripto paralarında düşüş yaşaması dolayısı ile yatırımcılar bir ekip borsalarda bulunan yatırımlarını geri çekiyorlar.

Bitcoin ile ilgili olarak bugün 7.100 dolar seviyesine düşmesi ile devam eden düşüş sürecinin arkasında iddialara bakılırsa kripto para yasakları yatıyor. Feysbuk, Google ve diğeri platformlar tarafınca sürekli olarak engellemeler gösteriliyor. Kripto para reklamlarının engellenmesi ve Bitcoin ile ilgili olarak meydana getirilen negatif yorumların Bitcoin’de düşüşe sebep olduğu tahmin ediliyor.

Piyasa Hacmi Düşüyor

Her yaşanmış olan düşüşün arkasında onlarca iddia ortaya atılıyor. Bir diğeri dikkat çeken ise ise kripto paraların kendisini dengelemek suretiyle arka plandaki dev yatırımcılar tarafınca meydana getirilen yatırımların geri çekilmesi gösteriliyor. Durağan(durgun) bir değere haiz olmayan ve döviz kuruna oranla fazlaca fazla oynak bir kur ile kendisini yöneten kripto paraların değerinin belirlenmesinde düzgüsel olarak arka plandaki aktörlerin tesiri fazlaca fazlaca fazla diyebiliriz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir