Bitcoin Ticareti Nasıl Yapılır?

Bitcoin ticareti, bir kez alıştığınızda aslına bakarsak oldukça basittir. Birinci derslik kripto para birimi olarak, istediğiniz vakit ve istediğiniz miktarı alıp satmak oldukça basittir. Bitcoin, ekosisteme birçok tredar ve medyanın ilgisini çeken bir volatilite geçmişine haizdir. 

Bitcoin Ticareti Iyi mi Yapılır?

Bitcoin’in fiyatı her yükseldiğinde, yeni yatırımcılar ve spekülatörler kâr paylarını istiyorlar. Giriş engeli fazlaca düşük olduğundan hepimiz için Bitcoin ticareti yapmak son aşama kolaydır. Peki, pastanın dilimini iyi mi alıyorsun?

Bu kılavuz, tecim kararlarınızı vermenize destek olacaktır. Öyleyse, “iyi mi” a geçmeden ilkin “niçin” ile başlamış olalım.

Niçin Bitcoin Ticareti Yapmalısınız?

Bitcoin’e ve genel olarak kripto para birimlerine yatırım yapmanızın sebebi, buna benzer bir şeyin olmamasıdır. Bitcoin ticaretini hem coşku verici hem de benzersiz kılan birkaç özellik vardır.

Bitcoin itibari para birimi değildir, doğrusu tek bir hükümetin kontrolü altında değildir. Bundan dolayı, varlığın fiyatı üstünde tek bir ekonominin boğucu olması yerine, Bitcoin’in fiyatı fazlaca çeşitli vakalara tepki gösterir.

Son birkaç yılda Bitcoin fiyatını etkileyen bazı vakalara bakalım.

1. Brexit

İngiltere’nin Avrupa Birliği’nden çıkma sonucu, mahalli ekonomilerinde oldukça büyük bir tabloya niçin oldu. Bunun bir sonucu olarak, borsa devi Binance, deli talep sebebiyle yeni Jersey tabanlı tecim platformuna meydana getirilen kayıtlardan “bunalmış” olduklarını belirtti. Binance Jersey, kullananların bitcoin ve ethereum ile euro ve İngiliz sterlini ticareti yapmasına ve dijital varlık yönetimi hizmetlerine erişmesine izin veriyor . 

2. Trump’ın Seçimi

Trump’ın zaferinden derhal sonrasında piyasalar düşmeye başladı. Dow Jones, S&P 500 ve Nasdaq’ın hepsi düşüyordu. Avustralya piyasaları da oldukça benzer şekilde 30 milyar USD yitirdi. Sadece Bitcoin tamamen değişik bir hikayeydi. Seçim gecesinden derhal ilkin Meksika pezosunun yaşamış olduğu problemler sebebiyle 740 dolara kadar çıktı. Bundan sonrasında 705 dolara kadar düştü ve peşinden Trump seçilir seçilmez 739 dolara düştü.

Tüm bu durumlardan, kolay ve açık bir sonuca varabiliriz. İnsanlar, istikrarsız piyasalar ve itibari para birimlerinin karşılaşmış olduğu engellerle karşılaştıklarında Bitcoin’e yatırım yapma eğilimindedir.

Borsaların aksine Bitcoin 7/24 açıktır. Hisse senedi piyasası olmasının sebebi etkinlik gösterdikleri ülkeye özgüdür ve çoğu zaman o ülkenin emek verme saatlerini yansıtır. Borsaların çoğunda hepimiz bitcoin satın alabilir. Dünya genelinde 7/24 çalışan yüzlerce borsa var.

Bitcoin ve kripto para birimleri, genel olarak, süratli ve sık fiyat hareketleriyle ünlüdür. Bu oynaklık, yatırımcıların kolay ve süratli bir para kazanmalarına destek olabilir.

Borsalar: Kriptolara Oluşturulan Kapı

Değişiklik, kripto ekosistemindeki en eleştiri işlevlerden biri olarak hizmet ediyor. Fiat dünyası ile kripto dünyası içinde bir portal görevi görür. Bir kripto para birimi değişimi, bir borsaya benzer, sadece hisse senedi alım satımlarından ziyade kripto para birimi tokenlarına odaklanır. Basitçe ifade etmek gerekirse, bir kripto borsası, müşterilerin kripto para varlıklarını alıp satabilecekleri bir platformdur.

Bir borsa belirli hedeflerle tasarlanabilir:

  • Süreci olabildiğince başlangıç ​​dostu hale getirmek.
  • Rekabetçi fiyatlandırma sunmak.
  • Deneyimli ve ustalaşmış kripto tredarları için bir platform sağlamak.

Genel olarak iki tür kripto borsası vardır:

  • Fiat-kripto değişimleri
  • Kripto-kripto değişimleri

Fiat’tan Kripto’ya

Fiat’tan Kripto’ya borsaları, Fiat parası karşılığında Kripto para birimleri satın almanıza destek verir. Bu borsalar, olabildiğince başlangıç ​​dostu olacak şekilde tasarlandı. Kraken ve Coinbase ve Bitbuy, fiat – kripto değişimlerinin muhteşem örnekleridir. Direkt BitcoinBitcoin Cash, Ether, Ripple ve Litecoin satın almak için BitBuy’u kullanabilirsiniz .

Kripto’dan Kripto’ya

Bu borsalar, öteki kripto para birimleri için BTC, ETH, BCH vb. şeklinde belirli kriptoları takas etmenize destek verir. Binance, kripto-kripto değişiminin güzel bir örneğidir. Bunlar, yeni başlayanlardan ziyade daha deneyimli tredarlara yönelik borsalardır.

Kripto borsaları, günlük olarak deli oranda parayla ilgilenir. 

Bitcoin Ticareti Yapmanın Yolları

Bitcoin ve kripto para ticareti yapmanın birçok yolu vardır. Bunlar tamamen yatırımlarınızdan ne kazanmak istediğinize ve ticarete ne kadar vakit ayırmak istediğinize bağlıdır. Bitcoin Ticaretinin dört ana türü vardır:

  • Günlük tecim
  • Swing ticareti
  • Scalping
  • Eylemsiz tecim

Günlük Tecim

Günlük tredarlar, tek bir işlem günü içinde pozisyonlarını açar ve kapatır. Bu strateji, Bitcoin pazarında gelişen haberler yada ortaya çıkan kalıplar ışığında ortaya çıkabilecek kısa vadeli fırsatlardan yararlanmak isteyen tredarlar için işe yarar .

Swing Ticareti

Swing tredarları, oluştukları anda fiyat hareketlerindeki eğilimleri yakalar ve eğilim bir tersine dönene kadar onu meblağ. Pazar ivmesinden yararlanmak istiyorsanız bu strateji harikadır.,

Scalping

Büyük bir fırsatı beklemek yerine birkaç minik sık kar elde edecek türden bir tüccarsanız, minik fiyat hareketleri üstüne birkaç gün içi işlem yapma mantığına dayanan scalping tam size göredir.

Eylemsiz Tecim

Uzun vadeli bir tutucuysanız yada yalnız kripto piyasasına girmek ve elinizi tecrübe etmek istiyorsanız, eylemsiz tecim sizin için ideal olabilir. Düşünce zamandan bağımsız olmasıyla birlikte basittir. Fiyatın belirli bir seviyeye düşmesini ve satın almasını bekleyin. Fiyatın belirli bir seviyeye çıkmasını ve satın almasını bekleyin.

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir