Bitcoin Umut Işığını Yaktı! Bitcoin Son Durum Ne?

Kripto para birimi Bitcoin ümit ışığını yaktı. İşte Bitcoin’de son durum. 

En fazlaca takip edilen kripto para birimlerinin başlangıcında gelen ve 2018 yılının Temmuz ayından itibaren sert düşüşe geçen Bitcoin aradan geçen uzun dönemin arkasından 3.414 dolar seviyesine gelmiş olarak tekrardan yatırımcısına ümit vermeye başladı. Bitcoin için uzmanlar düşüşün devam edeceğini söyleseler de beklendiği şeklinde olmadı ve Bitcoin aradan geçen 6 ayın arkasından yükselen bir grafik çizmeye ve kaybetmiş olduğu bölgelere doğru tekrardan tırmanmaya başladı. 

Bitcoin’in artış göstermesiyle beraber meşhur kripto para yatırımcısı Josh Rager şunları söylemiş oldu. “Bitcoin 2018 Temmuz ayından beri aramış olduğu yeşil ışığı yakalamaya çalışıyor. Bununla beraber geçtiğimiz 6 aylık süreç içinde devamlı olarak kırmızı bir ışık gösterdiğini görüyoruz. Eğer Bitcoin bu şekilde devam ederse 6 aylık olan eğilim kırılmış olacak ve BTC ilk yeşil ışığını yakmış olacak. Aksi takdirde değişik bir gelişme olursa, bu kırmızı ışık devam edecek.”

Son bir senenin en dip noktasını gören Bitcoin dipte olduğu süre süresince 3.122 dolardan alıcı kovalıyordu. Son günlerde toparlanma hareketi gösteren Bitcoin yüzde 15 kıymet kazanmasının arkasından 3.630 dolar seviyesine yükselmiş oldu. Bitcoin’in yükselme hareketini ne kadar sürdürebileceği ise merak ediliyor. 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir