Bitcoin ve Ethereum Bir Haftada Yüzde 18 Değer Kazandı

Geçtiğimiz haftaya oldukça sert bir başlangıç icra eden Bitcoin’in (BTC) fiyatı 18 Mart Pazar günü 7 bin 500 dolar seviyelerinde işlem görüyordu. Sadece kripto para borsalarında esen pozitif yönde rüzgarın arkasından BTC’nin fiyatı yüzde 18 kıymet kazanarak 9,000 dolar seviyesine ulaşmış bulunuyor. 19 Mart Pazartesi gününden beri BTC hep yatay eksende seyrederek 8-9,000 dolar bandından işlem görmüş oldu.

21 Mart tarihinde Twitter ve Square şirketlerinin CEO’su Jack Dorsey‘in önümüzde 10 yıl içinde Bitcoin’in dünyanın ve netin tek para birimi olacağını açıklaması, BTC fiyatlarının aynı günde 9,000 dolar seviyesini aşmasına yol açtı.

Japonya’da Binance’ye darbe!

Sadece bir sonraki gün, 22 Mart tarihinde Bitcoin tutarları gene 9,000 doların altına düştü, bu düşüşü öteki altcoinler de izledi. Dünyanın en büyük kripto para borsalarından Binance’nin Japonya Finansal Hizmetler Otoritesi (FSA) tarafınca “kayıt dışı” diye nitelendirilmesinin arkasından Malta’ya taşınma sonucu aldığını duyurması, piyasalarda itimat yitirilmesine yol açtı. Bu da haliyle BTC tutarlarını negatif etkiledi.

An itibariyle 8 bin 980 dolar kuru üstünden işlem gören BTC, bundan önceki güne kıyasla yüzde 4.5 kıymet kazanmış durumda.

Ethereum da kıymet kazanmıştır

18 Mart tarihinde dip yaparak fiyatı 500 doların altına düşen Ethereum (ETH) da geçtiğimiz hafta süresince 600 $’ın altında işlem görmüş oldu. Sadece düşüşünün arkasından yüzde 17 oranında kıymet kazanan ve an itibariyle 540 dolar üstünden işlem gören ETH tutarlarında düne nazaran yüzde 2.71‘lik bir artış söz mevzusu.

Keza Ripple (XRP) para birimi de son 24 saatte yüzde 3 kıymet kazanarak 0.65 $ kurundan işlem görmeyi sürdürüyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir