Bitcoin Yatırımcıları Endişeli: Düşecek Mi? Yükselecek Mi?

Bitcoin yatırımcıları son dönemde istatistiklerin bir yükselmesi, bir düşmesi sonucunda ciddi manada kaygı içinde. Türk yatırımcıların başta Bitcoin olmak suretiyle tüm kripto paralarda yaşanmış olan bu durumun ne zamana kadar devam edecek bulunduğunu merak etmesi bir yana, yatırımcıların yatırımlarının karşılığını alıp alamayacakları aslolan kaygı unsurunu oluşturan bir detay.

Yatırımcılar kendilerinin bu sektöre paradan para kazanmak için girdiklerini ve geçmiş dönemde birçok yatırımcının kazanılmış olduğu şeklinde kendilerinin bu şekilde kazançlarının devam etmesini istediklerini belirtiyor. Kripto para yatırımcılarının aslolan istediği ise durağan(durgun) bir dengeye yakın şekilde ilerleyen ve düşüşler, çıkışlar ile problemler yaşanmasının önüne geçmek olduğu bilinmekte.

Bitcoin Yatırımcıları Ne İstiyor?

Bitcoin yatırımcılarının istekleri içinde dev yatırımcıların sektöre yön vermesini engellemek ve kripto para piyasası hacminin oldukca daha çok yükselmesi bulunuyor. Kripto paraların hacminin yükselmesi ile bu tür sperkülasyonların engellenebilecek bulunduğunu belirten yatırımcılar, 261 milyar dolar seviyesinde bulunan kripto para piyasasının 600 milyar dolar seviyesine çıkması durumunda spekülasyonlardan daha azca etkilenecek bulunduğunu düşünüyorlar. Bu durumun arkasında ise büyük yatırımcıların sektörü yönlendirmesi geliyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir