Bitcoin Yerine Muza Yatırım Yaparım Daha İyi

NBA takımlarından Dallas Mavericks‘in sahibi milyarder iş adamı Mark Cuban Bitcoin’e yönelik çarpıcı bir açıklamada bulunmuş oldu. Wired‘ın YouTube kanalına konuk olan Mark Cuban bir Twitter kullanıcısının niçin kripto paralardan nefret ettiğini sorması üstüne şaşırtıcı bir yanıt verdi.

Fiyatının piyasadaki arz öğrenci gore belirlenmesi sebebiyle Bitcoin’e sıcak bakmadığını belirten Mark Cuban “Kripto paraların bilhassa de Bitcoin’in problemi şu; insanoğlu ne kadar kıymet biçerse fiyatı o denli oluyor” yanıtını verdi.

Bitcoin Gerçek Değere Haiz Değil

Bitcoin’i sanat eserleriyle, tablolarla, beyzbol kartlarıyla, çizgi romanlarla karşılaştıran milyarder yatırımcı Bitcoin’in gerçek bir diğeri olmadığını iddia etti ve ekledi:

“Onların gerçek bir kıymeti yok. Onları yiyemezsiniz. Tablonuz duvarda güzel görünebilir sadece onunla yapabilecekleriniz oldukça kısıtlı. Bitcoin’de aynı. Onunla yapabileceğiniz kısıtlı şeyler var. En azından tablolar ve beyzbol kartlarının elle tutulur bir yanı var.”

Bitcoin ve Altın Din Şeklinde

Konuşmasının devamında Bitcoin’i altına bezettiğini belirten Mark Cuban popüler kripto para birimine ilişkin endişelerini de dile getirdi:

“Altın bir din benzer biçimde, onu hakkaten seven insanoğlu kriz döneminde her şeyin yerin dibini boylayacağını sadece altının yükselişe geçeceğini söylerler. Burada bir mesele var. Altın külçesiyle dolaşamazsınız. Bu yüzden yatırım yapacaksam muzu yeğlerim zira onu yiyebilirim.”

Mark Cuban röportajın son kısmında kripto paralara karşı olmadığını belirtiyor ve yatırımcıları dikkatli olmaları mevzusunda uyarıyor.

İlginizi Çekebilir

Bu yazıyı toplumsal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir