Bitcoin Yükseliş Trendi Sarsılsa da Yatırımcılar Düşüşten Endişe Duymuyor

Bitcoin (BTC), haftalardır belli bir işlem aralığında seyrettikten sonrasında, bu aralığın altına düştü ve tekrardan terfi etti. Yazım esnasında, önde gelen kripto para 9.500 dolardan işlem görüyor. Yükseliş, analistler tarafınca mevcut konsolidasyon aralığında sağlam bir halde tutunmayı başaran önder kripto para için boğa hareketi olarak kabul edildi.

Anonim bir kripto para trader’ı, Bitcoin’in 9.500 dolara çıkmasının yükseliş trendinde sarsılmaya niçin bulunduğunu söylemiş oldu ve bu durumu gösteren aşağıdaki grafiği paylaştı. Grafikte, en büyük kripto para biriminin mevcut fiyat hareketinin üstünde kırmızı fiyat bandıyla gösterildiği benzer biçimde düşüş eğiliminin oluşmaya başladığı görülüyor.

Yatırımcılar Kaygı Duymuyor

Bitcoin yatırımcıları, Mart ayından sonrasında oluşan boğa trendindeki bozulmaya karşın endişeli benzer biçimde görünmüyor. Blockchain çözümleme şirketi Glassnode, 0.1’den fazla Bitcoin tutan adreslerin sayısının son zamanlarda tüm zamanların en yüksek seviyesini geçerek 3.054.282 adrese ulaştığını bildirdi. Bu sayı, kuvvetli bireysel birikimi ve kripto paraların kripto diasporası arasındaki dağılımı gösteriyor.

Bireysel Bitcoin sahiplerindeki gelişme, toplam BTC arzının %61’inden fazlasının geçen yıl süresince hareket etmediği ve yatırımcılar içinde kripto para biriminin daha oldukca yükselmeye hazır olduğuna dair kuvvetli bir inanca işaret ediyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir