Bitcoin’de Beklenen Yükseliş Senaryosu Bu Hafta Sonu Gerçekleşebilir Mi?

Bitcoin (BTC) son birkaç gündür oldukça sessiz kaldı ve Noel’in peşinden 7.200 dolara kadar geriledi. Analistler, bu durgunluğa karşın, Bitcoin’in yükselişe geçmek istediğine işaret eden emareler göstermeye başladığını düşünüyor.

Analist Mexbt, popüler kripto para Bitcoin’in yakında “haftalık ve aylık açılışları kontrol edeceğini” düşündüğünü belirtti. Bu, muhtemelen hafta sonunda Bitcoin’in %5’lik yükselişle 7500 ila 7550 dolar aralığında işlem görebileceği anlamına geliyor.

Bu iddia, Bitcoin’in yakında 7.650 dolar seviyesine döneceğini iddia eden önde gelen kripto para yorumcusu ve analist Flood tarafınca da desteklendi. 7.650 dolar seviyesine işaret edilmesinin önemi, aylarca Bitcoin’i rahatsız eden makro düşüş trendine bir son verebilecek ters baş ve omuzların dip paterninin boyun çizgisi olmasından kaynaklanıyor.

Bu da şu suali akla getiriyor, BTC 7.650 doları aşabilir mi? Analistlere nazaran, kesinlikle. Bitcoin’in daha yüksek bir artışa hazır bulunduğunu ve bir hamle yapmasını ve 7.650 doları geçmesini kolaylaştıran temel, teknik ve zincir faktörlerin bir arada bulunduğunu iddia ediyorlar.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir